Standard NetWatch

Kongres USA chce wyjaśnień od Facebooka... 200 milionów Habbo... Fiskus lubi handlujących w sieci... Dzień Bezpiecznego Internetu 2010... Poczta Hotmail z polską wersją Office Web Apps... Merlin: Nie ucierpimy na decyzji UOKiK. Fuzja pod znakiem zapytania... Merlin szuka nowego inwestora... Czym grozi lot w chmurę...

SOCIAL MEDIA

Kongres USA chce wyjaśnień od Facebooka

Kością niezgody między serwisem a amerykańskim parlamentem jest ponownie kwestia prywatności. Nagłośnienie sprawy przez dwóch członków Kongresu sprawiło, że Facebook tymczasowo zawiesił dalszą realizację swoich planów.

200 milionów Habbo

Fińska firma Sulake ogłosiła właśnie, że w serwisie Habbo Hotel zarejestrowało się do tej pory 200 milionów użytkowników. Habbo Hotel to komiksowy świat wirtualny, popularny wśród nastolatków.

INTERNET

Fiskus lubi handlujących w sieci

Osoba, która sprzedaje na Allegro może być uznana przez fiskusa jako prowadząca działalność gospodarczą. W związku z tym będzie musiała odprowadzić podatek. Jeżeli podatnik sprzedawał prywatne, używane rzeczy i twierdzi, że nie była to działalność gospodarcza - musi to fiskusowi udowodnić.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2010

W całym kraju zgłoszono już prawie tysiąc inicjatyw związanych z bezpieczeństwem najmłodszych online. 9 lutego w Polsce po raz szósty obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Podobnie jak w ponad 60 innych państwach.

Poczta Hotmail z polską wersją Office Web Apps

Użytkownicy bezpłatnych kont pocztowych Hotmail w Polsce mogą już korzystać z polskiej wersji Office Web Apps. Aplikacja sieciowa, w oknie przeglądarki, pozwala wyświetlać i edytować dokumenty Word, Excel, PowerPoint i OneNote.

DECYZJA UOKiK: EMPIK - MERLIN

Merlin: Nie ucierpimy na decyzji UOKiK. Fuzja pod znakiem zapytania

Jeden z największych polskich e-sklepów przekonuje, że nawet jeśli Empik wycofa się z planów przejęcia, to Merlin sobie poradzi. I publikuje dane finansowe. Co z megafuzją - wciąż nie wiadomo. Ale coraz więcej wskazuje na to, że jej nie będzie.

Merlin.pl szuka nowego inwestora - to efekt nie przejęcia sklepu przez Empik

Najstarszy polski e-sklep z książkami i multimediami znów szuka inwestora. To efekt braku zgody UOKiK na przejęcie sklepu przez Empik.

NOWE TECHNOLOGIE

Czym grozi lot w chmurę

Jedną z reklamowanych zalet chmury obliczeniowej jest bezpieczeństwo - nasze dane mają być chronione mocnymi zabezpieczeniami i umiejętnościami zawodowych specjalistów - administratorów systemów. Czy przejście w cloud computing to dobry krok w przyszłość?