Standard NetWatch

Facebookowi stuknie 600 milionów użytkowników... Phishing coraz groźniejszy. Polska poza "parszywą" dwunastką... Sprzedaż leków przez Allegro nielegalna... Assange "zabezpieczył się" dokumentami o Murdochu... Kolejne opóźnienia w budowie szybkiego internetu: MON nie chce zwolnić częstotliwości radiowych... Zakłady w Internecie będą legalne... Pierwsza armia Internetu... Znany raper wypromował na Twitterze swoją spółkę... Gooo(…)gle.com - najdłuższa domena naruszająca prawa znaku handlowego...

INTERNET

Pierwsza armia Internetu

Tallin stworzył oddział ochotników, którzy będą bronić kraju podczas cyberwojny.

Zakłady w Internecie będą legalne

Komisja Europejska notyfikowała projekt ustawy o grach hazardowych. Bukmacherzy chcą niższych podatków.

Kolejne opóźnienia w budowie szybkiego internetu: MON nie chce zwolnić częstotliwości radiowych

MON odmówiło uzgodnienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej harmonogramu zwalniania przez wojsko częstotliwości radiowych, które miały być przeznaczone do przetargu, dotyczącego sieci szybkiego internetu - powiedziała PAP prezes UKE Anna Streżyńska.

Assange "zabezpieczył się" dokumentami o Murdochu

Julian Assange, założyciel Wikileaks, ostrzega, że jeśli stanie się coś złego jemu lub jego organizacji, opublikowane zostaną "zabezpieczające" go do tej pory dokumenty, jakoby kompromitujące m.in. dla magnata medialnego Ruperta Murdocha i jego koncernu News Corp.

Phishing coraz groźniejszy. Polska poza "parszywą" dwunastką

USA numerem jeden, Polska poza listą. Cyberprzestępcy zmieniają taktykę rozprzestrzenia malware - ataki phishingowe za pośrednictwem poczty e-mail oraz sieci społecznościowych zastępują tradycyjny spam. Polska znalazła się na trzynastej pozycji z 2,11 procent udziału w globalnym spamie.

E-COMMERCE

Sprzedaż leków przez Allegro nielegalna

Główny inspektor farmaceutyczny kwestionuje legalność sprzedaży leków OTC w serwisie Allegro.

SOCIAL MEDIA

Znany raper wypromował na Twitterze swoją spółkę. Akcje wystrzeliły!

Jeden z najbardziej znanych raperów świata 50 Cent zachęcał swoich fanów na Twitterze do kupowania akcji należącej do niego niewielkiej spółki. W ciągu jednej sesji kurs akcji wzrósł o 290 proc.

Facebookowi stuknie 600 milionów użytkowników

Szacuje się, że taką liczbą użytkowników Facebook będzie mógł się pochwalić jeszcze w ciągu najbliższych dni.

WEBHOSTING

Gooo(…)gle.com - najdłuższa domena naruszająca prawa znaku handlowego?

Jaka jest najdłuższa domena na świecie naruszająca prawa znaku handlowego? Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooogle.com ma duże szanse na ten "zaszczytny" tytuł.