Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Standard NetWatch

Facebook szuka przyjaciół w Chinach... Fuzja na rynku dystrybutorów e-gazet... ARiMR zapłaci Asseco Poland 21,16 mln zł... Na Mazowszu powstaje pierwszy w Polsce komplementarny system e-administracji... TVN szykuje się do wejścia na iPady i prowadzi zaawansowane testy...

Inwestycje

Fuzja na rynku dystrybutorów e-gazet

Notowana na New Connect spółka e-Kiosk, sprzedająca elektroniczne wydania prasy, zawarła z firmą Kariera.pl porozumienie w sprawie przejęcia 100 proc. udziałów w konkurencyjnej firmie eGazety.

Pod marką Tok.pl pojawią się serwisy biznesowy i motoryzacyjny

BizTok.pl i MotoTok.pl to kolejne serwisy, które zamierza uruchomić Grupa o2 pod marką Tok.pl.

E-administracja

E-administracja: mapy do pozwolenia na budowę otrzymamy za pomocą jednego kliknięcią

Na Mazowszu powstaje pierwszy w Polsce komplementarny system e-administracji. Dzięki niemu od 2012 r. urzędnicy samorządowi z 283 gmin oraz 40 powiatów będą mieli dostęp do map geodezyjnych i istniejących planów zagospodarowania w całym województwie. W efekcie starający się np. o pozwolenie na budowę nie będzie musiał dostarczać aktualnych map geodezyjnych, bo urzędnik pobierze je z bazy jednym kliknięciem.

Mobile

Wyścig stacji w nowych mediach. TVN testuje iPada

TVN szykuje się do wejścia na iPady i prowadzi zaawansowane testy. Do końca roku aplikację na iPad miał przygotować również Polsat.

Social Media

Facebook szuka przyjaciół w Chinach

Mark Zuckerberg, współzałożyciel i prezes portalu społecznościowego Facebook, odwiedził siedzibę Baidu, najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej w Chinach.

E-commerce

Ruszają Apteki Allegro

11 stycznia 2011 r. uruchomimy nową kategorię - Leki bez recepty. Będą w niej sprzedawać użytkownicy ze statusem Apteka. O status będzie można się ubiegać od 4 stycznia.