Standard NetWatch

Facebook szuka przyjaciół w Chinach... Fuzja na rynku dystrybutorów e-gazet... ARiMR zapłaci Asseco Poland 21,16 mln zł... Na Mazowszu powstaje pierwszy w Polsce komplementarny system e-administracji... TVN szykuje się do wejścia na iPady i prowadzi zaawansowane testy...

Inwestycje

Fuzja na rynku dystrybutorów e-gazet

Notowana na New Connect spółka e-Kiosk, sprzedająca elektroniczne wydania prasy, zawarła z firmą Kariera.pl porozumienie w sprawie przejęcia 100 proc. udziałów w konkurencyjnej firmie eGazety.

Pod marką Tok.pl pojawią się serwisy biznesowy i motoryzacyjny

BizTok.pl i MotoTok.pl to kolejne serwisy, które zamierza uruchomić Grupa o2 pod marką Tok.pl.

E-administracja

E-administracja: mapy do pozwolenia na budowę otrzymamy za pomocą jednego kliknięcią

Na Mazowszu powstaje pierwszy w Polsce komplementarny system e-administracji. Dzięki niemu od 2012 r. urzędnicy samorządowi z 283 gmin oraz 40 powiatów będą mieli dostęp do map geodezyjnych i istniejących planów zagospodarowania w całym województwie. W efekcie starający się np. o pozwolenie na budowę nie będzie musiał dostarczać aktualnych map geodezyjnych, bo urzędnik pobierze je z bazy jednym kliknięciem.

Mobile

Wyścig stacji w nowych mediach. TVN testuje iPada

TVN szykuje się do wejścia na iPady i prowadzi zaawansowane testy. Do końca roku aplikację na iPad miał przygotować również Polsat.

Social Media

Facebook szuka przyjaciół w Chinach

Mark Zuckerberg, współzałożyciel i prezes portalu społecznościowego Facebook, odwiedził siedzibę Baidu, najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej w Chinach.

E-commerce

Ruszają Apteki Allegro

11 stycznia 2011 r. uruchomimy nową kategorię - Leki bez recepty. Będą w niej sprzedawać użytkownicy ze statusem Apteka. O status będzie można się ubiegać od 4 stycznia.