Standard NetWatch

Google znowu w sądzie ... Reklama online w Europie rośnie. Polska w czołówce ... Podgląd w wyszukiwarce: o krok dalej niż Google Instant ... PE: reklama kontekstowa narusza prywatność? ... Internet Group: Drugi partner to giełdowy LST Capital ... Era dostała 123 mln zł kary od UOKiK-u.

DISPLAY/SEM

Google znowu w sądzie

W Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się kolejny proces przeciwko Google. Podobnie jak w przypadku pozwów na Google Buzz i pozyskiwania danych z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi chodzi o prywatność.

Reklama online w Europie rośnie. Polska w czołówce

Wśród innych krajów europejskich, Polska zajmuje drugie miejsce pod względem wzrostu wydatków reklamowych. Wyprzedzamy między innymi Wielką Brytanię, Francję i Włochy.

PE: reklama kontekstowa narusza prywatność?

Nowe formy reklamy mogą zagrażać prywatności internautów. Obowiązujące obecnie prawo nie reguluje w wystarczający sposób nowej rzeczywistości. Dlatego PE wezwał Komisję Europejską do podjęcia odpowiednich działań.

Podgląd w wyszukiwarce: o krok dalej niż Google Instant

Od dawna stopniowo poprawialiśmy wyniki wyszukiwania i skrótowe opisy zawartości strony, by pomóc Ci wybrać najbardziej odpowiednią stronę. Teraz robimy kolejny krok i wprowadzamy szybki wizualny podgląd zawartości strony - nasz nowy sposób wizualnej prezentacji wyników wyszukiwania nazwaliśmy “Podglądem w wyszukiwarce".

PRAWO

Internet Group: Drugi partner to giełdowy LST Capital

12,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto wykazał Internet Group (spółka czeka na uprawomocnienie się wyroku o upadłości likwidacyjnej) w opublikowanym wczoraj sprawozdaniu za III kwartał tego roku. Zaskakująco wysoki wynik to efekt sprzedaży, a potem wyksięgowania firm, które przynosiły największe straty. Chodzi m.in. o CR Media Consulting, Zig-Zag, Online Media Group Poland, Interactive Marketing Partner Polska, Sabela czy Ad Meritum.

MOBILE

Era dostała 123 mln zł kary od UOKiK-u

30 mln euro, czyli około 123 mln zł kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Polską Telefonię Cyfrową. Powód? Według urzędu chodzi o utrudnianie postępowania sprawdzającego, czy na rynku telewizji mobilnej w Polsce doszło do zmowy operatorów.