Standard NetWatch

Google przyznał się do zbierania prywatnych maili... Fiskus sprawdza handlujących w sieci... Dzięki akcjonariuszowi podrożały papiery Pronoksu Technology ... Multikino inwestuje w 3D, telewizja jeszcze poczeka... Im Polacy starsi, tym rzadziej korzystają z Internetu... Totalizator Sportowy chce do internetu... 50 najpopularniejszych stron na świecie... Śmieciarze internetu zbijają ogromny majątek... Obama spotkał się z prezesem Apple.

E-COMMERCE

Fiskus sprawdza handlujących w sieci

Fiskus skrupulatnie sprawdza podatników aktywnych w sieci, bo internauci nie rejestrują e-firm i nie płacą należnych podatków. Uszczuplenia podatkowe sięgają już kilku milionów złotych w całym kraju.

Totalizator Sportowy chce do internetu

Sprzedaż gier w sieci już po roku ma dać totkowi 400 mln zł. Wcześniej jednak trzeba zmienić prawo.

SOCIAL MEDIA

Śledztwo w sprawie włamania do domu na Facebooku

Prokuratura w Palermo wszczęła dochodzenie w sprawie obrabowania domu mieszkanki Sycylii. Ukradziono jej kanapę, wannę do hydromasażu, stół bilardowy, lustra, obrazy. Rzecz jednak w tym, że jest to dom wirtualny, gra na Facebooku. Okradł go haker.

DISPLAY/SEM

50 najpopularniejszych stron na świecie

Google pokazało kolejną listę najpopularniejszych stron internetowych na świecie.

PRAWO

Google przyznał się do zbierania prywatnych maili

Samochody, które fotografowały ulice na potrzeby usługi Street View, zbierały nielegalnie osobiste e-maile i hasła do poczt internetowych. Robiły to dzięki wyposażeniu w specjalne oprogramowanie do zbierania danych emitowanych przez domowe sieci WiFi - do procederu przyznał się Google, największa wyszukiwarka na świecie.

STARTUP

Rafał Agnieszczak: Nie dostrzegam jeszcze własnych niedoskonałości

Jakie ma znaczenie, czy ktoś ma 10 milionów, czy 30 milionów, czy 300, nie ma to znaczenia, bo to i tak jest dużo pieniędzy. Jest jakiś poziom zaspokojenia podstawowych potrzeb, czyli mieszkanie, samochód, wydatki na jedzenie, podróże itd., a powyżej to już jest jakaś abstrakcja.

INWESTYCJE

Pronox Technology: Gracze ciepło powitali nowego akcjonariusza

Nawet o 15,7 proc. drożały w piątek papiery Pronoksu Technology po informacji, że w spółce pojawił się nowy akcjonariusz dysponujący sporym pakietem.

Obama spotkał się z prezesem Apple

Steve Jobs rozkręcił swoje 'jabłuszko" w wielomiliardowy interes, teraz po rady przyjeżdża sam prezydent USA. Jak rozpędzić Amerykę?

EntertainmentStandard 2010

Multikino inwestuje w 3D, telewizja jeszcze poczeka

KINA WYDAJĄ MILIONY NA 3D, bo filmy w trójwymiarze ogląda już nawet 40 proc. polskiej widowni. Znacznie większy problem z tą technologią ma branża telewizyjna.