Standard NetWatch

Amazon zdobył patent na przesyłki przyjazne środowisku ... IGroup: wycofał się inwestor dla Ad.Netu ... Trójwymiarowy obraz szturmem zdobywa rynek ... Miliard z kredytu lub od udziałowców ... Vodafone gotów oddać Polkomtel ... TP SA i TVN będą współpracować.

E-COMMERCE

Amazon zdobył patent na przesyłki przyjazne środowisku

Kto by pomyślał, że można opatentować proces dostawy, który jest wolniejszy i jednocześnie droższy od zwykłej dostawy. A to właśnie zrobił Amazon. Gigant amerykańskiego e-commerce otrzymał patent na "środowiskowo świadome przesyłki elektroniczne".

DISPLAY/SEM

IGroup: wycofał się inwestor dla Ad.Netu

Czekający na werdykt sądu w sprawie ogłoszenia upadłości układowej Internet Group podał dziś po sesji, że inwestor, który deklarował chęć przejęcia jednej ze spółek zależnych - sieci reklamy internetowej Ad.Net - wycofał ofertę.

EntertainmentStandard 2010

Trójwymiarowy obraz szturmem zdobywa rynek

Dwukrotnie wzrosła sprzedaż nowoczesnych telewizorów i odtwarzaczy w ciągu kwartału. W tym samym czasie sprzęt pozwalający oglądać filmy w 3D staniał o 10 proc.

MOBILE

Miliard z kredytu lub od udziałowców

Trzy firmy coraz bliżej stworzenia operatora mobilnego internetu.

Vodafone gotów oddać Polkomtel

Pod młotek idzie 100 proc. operatora sieci Plus. Część akcji ma trafić na GPW. Decyzja Vodafone oznacza więcej pieniędzy dla Orlenu, KGHM i PGE. Do gry wejdą poważni gracze z branży.

INWESTYCJE

TP SA i TVN będą współpracować

Telekomunikacja Polska oraz TVN podpisały długoterminową ramową umowę o współpracy - poinformowały spółki w komunikacie.