Środowy przegląd prasy

Zintegrowany system informatyczny PZU może kosztować od 0,5 do 1 mld zł. Banki wycofują karty płatnicze z paskiem magnetycznym, zastępując je kartami z wbudowanym mikroprocesorem. TP SA od grudnia wprowadza pakiety minutowe.

PULS BIZNESU

Ruszy przetarg w grupie PZU

Zintegrowany system informatyczny, do wdrożenia którego przygotowuje się PZU, może kosztować od 0,5 do 1 mld zł. Firma chce pozyskać ok. 20 ofert od dostawców, wybrać kilka z nich i rozpisać przetarg. Nie wiadomo jednak kiedy zostanie on ogłoszony. (s. 7)

Tel-Energo liczy na kablówki

Operator zamierza nawiązać współpracę z Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Komunikacji Kablowej. Planowane na dzisiaj podpisanie listu intencyjnego ma być wstępem do szerszej współpracy. Sieci kablowe dałyby Tel-Energo dostęp do klientów końcowych. Realizacji tych planów może jednak przeszkodzić TP SA. (s. 6)

Canon chce zwiększyć sprzedaż ploterów

Pierwsze plotery pojawiły się ofercie Canona w 1999 r. Firma zamierza teraz szerzej promować tej klasy urządzenia. Oprócz ich sprzedażą zajmą się firmy wyspecjalizowane w dystrybucji drukarek wielkoformatowych. (s. b&t 3)

RZECZPOSPOLITA

Tańsza TP SA

Od 1 grudnia operator zaoferuje klientom możliwość tańszych połączeń głosowych. W ofercie znajdą się pakiety minutowe – 120, 180 i 240 minut, z rabatami za połączenia lokalne sięgającymi 40%. TP SA przygotowała też rabaty na połączenia międzystrefowe. Z nowej oferty będą mogli korzystać abonenci korzystający ze standardowego planu taryfowego. (s. B4)

Procesor bezpieczniejszy

Europejskie banki sukcesywnie wycofują karty płatnicze z paskiem magnetycznym, zamieniając je na karty z wbudowanym mikroprocesorem. Ma to wpłynąć na ograniczenie strat wynikających z fałszerstw i bezprawnego używania kart płatniczych. PolCard zapewnia, że do końca roku wszystkie punkty obsługiwane przez firmę będą akceptować karty z procesorem. (s. B5)

GAZETA WYBORCZA

Złodzieje tożsamości

FBI rozbiło największą w USA grupę zajmującą się wykradaniem danych osobowych. Gang, uzyskując dane m.in. z różnych systemów informatycznych, oszukał ok. 30 tys. osób na wiele milionów dolarów. (s. 26)