Środowy przegląd prasy

Liberalizacja rynku połączeń międzynarodowych może ograniczyć rozwój usług VoIP, jednak już go nie zatrzyma. Kwestia wysokości opłat za połączenia Z TP SA do sieci Era i Plus powinna się wyjaśnić do końca roku. "Telekomunikacja i Internet" oraz "Technologia & biznes" to dzisiejsze dodatki do "Gazety Wyborczej" oraz do "Pulsu Biznesu".

GAZETA WYBORCZA

Telekomunikacja i Internet

Tak zatytułowana jest specjalna wkładka do dzisiejszej "Gazety Wyborczej". Przeczytacie w niej m.in. o tym jak zredukować wysokość rachunków telefonicznych oraz o zastosowaniu multimediów na pokładach samolotów pasażerskich.

RZECZPOSPOLITA

Coraz większe zyski

Operator sieci Plus GSM, Polkomtel pozyskał w III kwartale 234,2 tys. nowych klientów i 30 września miał ich 4 mln 87,8 tys. Tym samym Polkomtel nadal dzierży drugie miejsce wśród krajowych operatorów komórkowych pod względem liczby abonentów. Przychody firmy w III kwartale wyniosły 1 mld 259,6 mln zł, zaś zysk netto 231,2 mln. (s. B4)

PRAWO I GOSPODARKA

Pogadajmy przez Internet

Dziesięć a nawet kilkanaście procent połączeń telefonicznych z zagranicą, według szacunków, obsługiwanych jest przez technologię VoIP. Tymczasem liberalizacja rynku połączeń międzynarodowych może ograniczyć rozwój usług VoIP, jednak już go nie zatrzyma. (s. 5)

PARKIET

TP SA kontra Polkomtel i PTC

Dominujący w Polsce operator stacjonarny, od pewnego czasu deklaruje zamiar obniżenia cen połączeń do sieci komórkowych. Kwestia wysokości opłat za połączenia do sieci Era i Plus powinna się wyjaśnić do końca roku. (s. 3)

PULS BIZNESU

Technologia & biznes

To tytuł dzisiejszego dodatku do "Pulsu biznesu", a w nim m.in. o nowych funkcjach routerów w transmisji danych, a także o tym że nie warto oszczędzać na doradztwie, kiedy wdrażamy nowy system informatycznty.