Środowy przegląd prasy

Część wierzycieli Netii zapowiada, że nie jest zainteresowana otrzymaniem należnych im pieniędzy w postaci akcji firmy. Zdaniem analityków, może to doprowadzić nawet do bankructwa operatora.

Gazeta Wyborcza

TP SA znowu pod obstrzałem

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął, na wniosek operatorów sieci Plus i Era, postępowanie antymonopolowe przeciwko Telekomunikacji Polskiej SA i należącemu do niej operatorowi sieci komórkowej Idea - Centertelowi. Plus i Era twierdzą, że porozumienie o wspólnej ofercie TP SA i Idei eliminuje konkurencję. (s. 19)

Puls Biznesu

Wierzyciele Netii nie chcą akcji

Sąd cały czas czeka na wycenę Netia Holdings rozstrzygającą ostatecznie, czy wierzycielom firmy bardziej opłacać się będzie ogłoszenie przez Netię bankructwa, czy zamiana długu na akcje. Część wierzycieli już teraz zapowiada, że nie jest zainteresowana tym drugim rozwiązaniem. Zdaniem analityków, może to doprowadzić do bankructwa operatora. (s. 4)

Elektrim szuka sposobu

31 lipca odbędzie się w Londynie zgromadzenie wierzycieli Elektrimu, podczas którego zapaść ma decyzja dotycząca sposobu spłaty wierzytelności spółki. Obligatariusze dostaną należne pieniądze w kilku ratach, a niewykluczone, że nawet w całości - pod warunkiem jednak, że Elektrim Telekomunikacja zostanie sprzedany. (s. 6)

Parkiet

Czy GPW zmieni operatora?

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych nie wyklucza zmiany operatora odpowiedzialnego za przekaz danych. Wątpliwości co do kontynuowania współpracy z firmą PAGI pojawiły się po ostatnich przerwach w funkcjonowaniu systemu giełdowego. Decyzja ma zapaść podczas dzisiejszego posiedzenia zarządu GPW. (s. 3)

Prawo i Gospodarka

TP SA ciągle w górę

Kurs akcji Telekomunikacji Polskiej ciągle rośnie. Tendencji tej nie zatrzymało nawet obniżenie ratingu spółki przez agencję Finch. Analitycy zapowiadają jednak rychły koniec dobrej passy TPSA. Na wyhamowanie wzrostu ma wpłynąć zwiększona podaż akcji telekomu i fakt, że na rynek trafią wkrótce akcje TPSA, którymi rząd dofinansował Bank Gospodarstwa Krajowego i Bank Gospodarki Żywnościowej. (s. 5)