Środowy Przegląd Prasy

Znamy już trzy kandydatury na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Optimus nie zajmuje się już produkcją komputerów - powierzył ją skierniewickiej firmie Zatra. Pierwszy kwartał był bardzo pomyślny dla producentów telefonów komórkowych. Trzecia generacja sięga po klientów. W Gdańsku ma powstać jedno z największych centrów danych agencji Reuters. Jak walczyć ze spamem? - trwają dyskusje. Telekomunikacja Polska zapłaciła 1,2 mln zł kary za Błękitną Linię. E-rotyka, cybeseks, cyberzazdrość. Co z nami zrobiły telefony komórkowe?

RZECZPOSPOLITA

Wielkim wygranym jest Motorola

Pierwszy kwartał był bardzo pomyślny dla producentów telefonów komórkowych. Na całym świecie sprzedali niemal 230 milionów aparatów, czyli o ok. 30 procent więcej niż rok wcześniej.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060426/ekonomia/ekonomia_a_19.html

Usługi zamiast komputerów

Optimus nie zajmuje się już produkcją komputerów. Powierzył ją skierniewickiej firmie Zatra.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060426/ekonomia/ekonomia_a_16.html

GAZETA PRAWNA

Trzecia generacja sięga po klientów

Za samą możliwość świadczenia usług trzeciej generacji operatorzy komórkowi zapłacili już ponad 4 mld zł. Teraz chcą je odzyskać, ale klientów przybywa im powoli.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1700.81.3.2.8.1.0.3.htm (dostęp płatny)

GAZETA.PL

Reuters planuje dużą inwestycję w Gdańsku

W Gdańsku ma powstać jedno z największych centrów danych agencji Reuters. Może w nim znaleźć pracę nawet 400 osób.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3306832.html

SLD weźmie telefony dzięki PiS?

Znamy już trzy kandydatury na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Niewykluczone, że zostanie nim Ewa Gołębiowska powiązana z... SLD.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3306881.html

Jak walczyć ze spamem? - trwają dyskusje

UOKiK nie chce zaostrzania kar dla spamerów ani tworzenia Inspekcji Telekomunikacyjnej przeszukującej ich siedziby i mieszkania. Takie metody zaproponował rząd w projekcie ustawy antyspamowej.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3306878.html

Błękitna kara

Telekomunikacja Polska zapłaciła 1,2 mln zł kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za fatalne działanie telefonicznego serwisu dla abonentów, tzw. Błękitnej Linii.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3306879.html

#POLITYKA

Organizm wielokomórkowy

Pytanie: co robi człowiek bez telefonu komórkowego? Odpowiedź: nie żyje. Żart sprzed kilku lat stał się szybko spełnioną przepowiednią. Wraz z majową falą pierwszych komunii nastąpi kolejny wysyp pierwszych komórek. Zapełni się kolejna nisza. Zostało ich już bardzo niewiele.

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Menu02&news_cat_id=7&layout=1 (fragmenty artykułu)

E-rotyka

Poświęcone miłości i erotyce serwisy internetowe biją na całym świecie rekordy popularności, a wraz z nimi pojawiają się nowe zjawiska uzależnienia, mrocznego cyberseksu i cyberzazdrości, doprowadzającej do rozpadu realne związki.

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead10&news_cat_id=537&news_id=177962&layout=1&forum_id=4113&fpage=Threads&page=text