Środowy Przegląd Prasy

Internetowa księgarnia Merlin przekształca się w spółkę akcyjną. Brytyjski operator komórkowy Virgin Mobile zgodził się, aby przejęła go firma NTL. Coraz więcej tańszych telefonów. Telewizje kablowe będą kupować konkurentów. Czy system komputerowy SIMIK przejdzie audyt? Dozór elektroniczny zamiast więzienia. USA, Singapur, Dania, Islandia i Finlandia to najlepiej zinformatyzowane kraje na świecie. Stanisław Lem wymyślił pendrive'y?

PULS BIZNESU

Merlina czekają zmiany

Największy polski sklep internetowy wciąż nie przynosi dużych dochodów, ale inwestorzy nie przestają w niego wierzyć. Internetowa księgarnia Merlin przekształca się w spółkę akcyjną. Można się spodziewać zmian właścicielskich, choć jej właściciele tego nie potwierdzają.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2289&guid=09E460F6-75BE-4CFE-816F-6A35EC6E8795

RZECZPOSPOLITA

Zadowoleni akcjonariusze i analitycy

Brytyjski operator komórkowy Virgin Mobile zgodził się, aby przejęła go firma NTL, operator telewizji kablowej z Wielkiej Brytanii.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060405/ekonomia/ekonomia_a_13.html

Coraz więcej tańszych telefonów

Kraje rozwijające się, a zwłaszcza Chiny i Indie, stają się najważniejszymi rynkami dla producentów telefonów komórkowych.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060405/ekonomia/ekonomia_a_15.html

GAZETA PRAWNA

Telewizje kablowe będą kupować konkurentów

UPC Polska, największy operator kablowy na rynku z 1 mln abonentów, nie zamierza czekać, aż konkurenci odbiorą mu pozycję lidera. Spółka gotowa jest przejmować konkurentów.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1686.81.3.2.4.1.0.1.htm

Pod informatycznym nadzorem

Oprogramowanie wspomagające zarządzanie pozwala kierującym firmom na drobiazgową kontrolę pracy podwładnych. To przynosi ogromne oszczędności, ale budzi też sprzeciw.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1686.81.3.3.8.1.0.1.htm

Czy system komputerowy SIMIK przejdzie audyt?

Jeszcze na początku marca przedstawiciele Ministerstwa Finansów na posiedzeniu rządu deklarowali, że do końca miesiąca niezależna instytucja przedstawi wyniki audytu systemu informatycznego monitorowania funduszy strukturalnych - SIMIK. Bez niego nikt nie jest w stanie ustalić, na jakim etapie korzystania z funduszy unijnych tworzą się największe opóźnienia.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1686.29.3.2.22.1.0.1.htm

Dozór elektroniczny zamiast więzienia

Wprowadzenie dozoru elektronicznego, zamiast kary więzienia dla osób z krótkoterminowymi wyrokami, zakłada poselski projekt zmian w kodeksach karnych, który wczoraj rozpatrzył Sejm w pierwszym czytaniu.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1686.88.3.2.23.1.0.1.htm

Informatyzacja zapewnia niższe koszty

Informatyzacja urzędu to dla gminy możliwość zredukowania kosztów operacyjnych, polepszenie jej własnego wizerunku, a także większa kontrola nad procesami obsługi obywateli. Internet jest niezbędnym narzędziem nawiązywania kontaktów z inwestorami.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1686.87.52.2.1.1.0.1.htm

GAZETA.PL

Stanisław Lem wymyślił pendrive'y?

O kilku nowych technologiach, które przewidział Lem.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3260575.html

Najlepiej zinformatyzowane kraje świata

USA, Singapur, Dania, Islandia i Finlandia to najlepiej zinformatyzowane kraje na świecie - wynika z dorocznego rankingu Światowego Forum Ekonomicznego.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3260578.html

Kablówki nie chcą płacić na filmy

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej chce, by Parlament Europejski zajął się naszą ustawą o kinematografii.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3260569.html