Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Elektrim może zniknąć z warszawskiej giełdy. Gutek wydaje wojnę piractwu w polskim internecie. SMS-y z mechanizmem samozniszczenia. Stacja MTV łączy siły z Microsoftem. Brytyjski gigant komórkowy Vodafone kupuje za 4,55 mld dol. drugą co do wielkości turecką sieć komórkową Telsim.

GAZETA PRAWNA

Spółka może zniknąć z warszawskiej giełdyElektrim wystąpi jutro lub pojutrze z wnioskiem o ogłoszenie upadłości - to jeden z możliwych scenariuszy kończącej się właśnie batalii o los spółki. Jeżeli nie zrobi tego sam, zrobią to inni.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1607&dok=1607.28.419.2.12.1.0.1.htm

GAZETA.PL

Gutek wydaje wojnę piractwu w polskim internecie Dlaczego w polskich kinach można zobaczyć tak mało dobrych filmów? - Przez internetowe piractwo dystrybutorom nie opłaca się wprowadzać filmów do kin i wydawać ich na DVD - uważa Jakub Duszyński z Gutek Filmu. Firma zaczęła walkę z portalami udostępniającymi polskie napisy do filmów z całego świata.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3065677.html

Handel maturalnymi prezentacjami w internecieNa internetowych portalach kwitnie handel maturalnymi prezentacjami. Wystawiają je na sprzedaż najczęściej ubiegłoroczni maturzyści. - Uczeń, który popełni plagiat, będzie musiał podchodzić do egzaminu w kolejnej sesji - zapowiada Wojciech Małecki, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3065782.html

SMS-y z mechanizmem samozniszczeniaBrytyjska firma Staellium UK zaoferowała technologię pozwalającą na wysyłanie SMS-ów, które około 40 sekund po przeczytaniu przez adresata ulegną samozniszczeniu. Teraz pracuje nad e-mailami z podobną funkcją.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3066140.html

MTV gra z Microsoftem Stacja MTV łączy siły z Microsoftem - obie spółki chcą wspólnie stworzyć internetowy serwis muzyczny.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3066141.html

Tureckie komórki dla Vodafone Brytyjski gigant komórkowy Vodafone kupuje za 4,55 mld dol. drugą co do wielkości turecką sieć komórkową Telsim.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3066139.html

POLITYKA

ReklamożercaW branży huczy, że nadchodzi przełom na miarę wynalezienia kasety wideo, i że ten aparacik może zabić telewizję. Wszyscy zgodni są co do jednego: w 2006 r. to będzie wielki hit domowej elektroniki.

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead10&news_cat_id=11&news_id=166155&layout=1&forum_id=2385&fpage=Threads&page=text (fragmenty artykułu)