Środowy Przegląd Prasy

Szykują się kolejne zamówienia informatyczne dla systemu IACS. KGHM liczy na wypłatę z Plusa. Wydatki na informatykę szybko nie wzrosną. Sprzedaż El-Netu nie doszła do skutku. Dodatni wynik netto Vodafone dopiero w 2011 r. ?

PULS BIZNESU

Zamówienia dla IACS

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) ogłosiła przetarg na rozbudowę serwerowni dla systemu IACS, który będzie odpowiadał za realizację dopłat bezpośrednich dla rolników po wejściu Polski do UE. Na zapasowej serwerowni ARiMR chce zaoszczędzić ok. 40 mln zł. (s. 9)

Plany Polskiej Miedzi

Przyszły rok w Polskiej Miedzi ma upłynąć pod znakiem inwestycji. Nic dziwnego, że dywidenda z Polkomtela się przyda. KGHM sprzedaje także drugiego operatora telekomunikacyjnego z grupy - Telefonię Dialog. (s. 12)

PARKIET

Pesymistyczne nastroje

Nowy indeks, który określa koniunkturę informatyczną w segmencie małych i średnich firm w Polsce (MSI) wyniósł 1,77 pkt. Oznacza to, że na panuje pesymizm, a polskie firmy wydają mniej na IT niż w innych krajach. (s. 4)

Walka o El-Net

Raiffeisen Investment Polska nie dogadał się z Elektrimem Telekomunikacja (ET) w sprawie odkupu El-Net. 15 listopada br. upłynął termin wyłączności negocjacji w tej sprawie. Mimo to Raiffeisen zamierza wciąż ubiegać się o El-Net. (s. 7)

Vodafone skupi akcje

Vodafone Group, największy na świecie operator sieci telefonii komórkowej, podwyższył dywidendę i zapowiedział skupienie z rynku własnych akcji za 2,5 mld funtów (4,2 mld USD). Po raz siódmy potentat zanotował kwartalną stratę. (s. 11)