Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Ministerstwo Finansów nie wyklucza, że może dojść do przecieku informacji na temat inwestycji resortu na rynku walutowym. Telewizja bardziej niż recesja psuje rynek reklamy w Polsce - oceniają przedstawiciele branży reklamowej. Amerykańscy ekonomiści krytykują plan podatkowy prezydenta Busha.

PARKIET

Nierówny dostęp do informacji Ministerstwo Finansów nie wyklucza, że może dojść do przecieków informacji w sprawie planowanych przez resort inwestycji na rynku walutowym. Przedstawiciele MF nie informują, w jaki sposób operacja zakupu walut miałaby być przeprowadzona ani ile osób będzie miało dostęp do informacji o interwencjach. (s. 1)

Telewizja gorsza niż recesjaRynek reklamy w ub.r. skurczył się o 10%, nie tylko w wyniku recesji, ale i polityki rabatowej telewizji - mówili przedstawiciele domów mediowych podczas konferencji Impact. W bieżącym roku jest spodziewany dalszy spadek wielkości tego rynku. Expert Monitor wyliczył, że wydatki na reklamę – na podstawie cenników - wzrosły w ub.r. o 5%, do 10,2 mld zł. Tymczasem – jak twierdzi OMD - realne wydatki np. na reklamę prasową były o 35-40% niższe od szacunków Expert Monitora, właśnie ze względu na morderczą konkurencję telewizji. (s. 4)

Wzrost o 15-20%Ster-Projekt uzyskał w ub.r. ponad 300 mln zł przychodów oraz dodatni wynik operacyjny i netto. Zarząd wstrzymał się z podawaniem szczegółów do czasu oficjalnej publikacji, przedstawił natomiast cele finansowe spółki: Ster-Projekt zamierza w najbliższych latach uzyskiwać 15-20-proc. wzrost przychodów, tak aby w 2005 r. wyniosły 600 mln zł. W roku bieżącym firma zastanawia się nad dwoma przejęciami: chce uczestniczyć w offsecie i informatyzacji PKO BP. (s. 4)

PULS BIZNESU

Elektrim: wróciły obawy Obligatariusze Elektrimu są zaniepokojeni planami odkupienia przez Polsat 30% akcji holdingu od BRE Banku. W ich ocenie może to posłużyć do ułatwienia Polsatowi nabycia należących do Vivendi Universal udziałów w Elektrimie Telekomunikacji "w sposób niekorzystny dla obligatariuszy" - napisano w komunikacie. (s. 6)

Ekonomiści krytykują BushaPonad 400 amerykańskich ekonomistów skrytykowało na łamach New York Times prezydenta Stanów Zjednoczonych za zmiany w polityce fiskalnej. Noblista Joseph Stiglitz nazwał plan Busha "podatkowym szaleństwem i podatkową lekkomyślnością". (s. 10)