Środowy Przegląd Prasy

Według nieoficjalnych informacji, konsorcjum BRE i Eastbridge nie odkupi udziałów w Elektrimie Telekomunikacji od Elektrimu. Enterprise Investors planuje sprzedaż w przyszłym roku na GPW Comp-u.

PARKIET

Elektrim raczej bez energetyki

Według nieoficjalnych informacji Parkietu, konsorcjum BRE i Eastbridge raczej nie odkupi od Elektrimu 49% udziałów w Elektrimie Telekomunikacji. Konsorcjum ma wyłączność na negocjacje do 26 sierpnia. W przypadku rezygnacji z zakupu, Elektrim będzie zapewne zmuszony do zmiany strategii „energetycznej” i sprzedaż ZE PAK. Według informacji Parkietu, w tej sprawie toczą się już negocjacje ze Skarbem Państwa. Po sprzedaży aktywów energetycznych Elektrim mógłby spróbować wprowadzić PTC na giełdę, i oddani większościowego pakietu Deutsche Telecom. (s. 1)

Przyszłość Wonloka wciąż niejasna

Łódzki Wonlok zakończył pilotażowe wdrożenie systemu Eurobank Online w pierwszych placówkach BGŻ. Zamknięcie wdrożenia, wartego 132 mln zł jest planowane na koniec 2003 roku. Nadal jednak niewiadomo, kto ostatecznie będzie właścicielem Wonloka – na razie 100% udziałów, od 25 kwietnia br., ma BRE Bank. (s. 4)

PTK Centertel. Sprzęt za 80 mln EUR

Nortel Networks dostarczy sprzet dostępowy GSM i GPRS w południowej Polsce. Amerykańska firma będzie jedynym dostawcą w tym regionie. Umowa została zawarta na 3 lata. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Comp szykowany na giełdę

W połowie przyszłego roku Enterprise Investors chce wprowadzić na giełdę firmę . Największym akcjonariuszm spółki jest jej prezes, Janusz Papaj, który posiada 53% akcji; EI ma prawo do 44,5% głosów na WZA. Comp to grupa obejmująca sześć spółek, w ub. roku miała 140 mln zł przychodów. (s. 6)

KPN wiosny nie czyni

Holenderski KPN , pomimo dużej straty zaskoczył analityków dobrym wynikiem operacyjnym w II kw. br. Strata wyniosła 9,3 mld EUR (z czego 9 mld EUR stanowiły odpisy). Zysk operacyjny wzrósł o 18%; w całym roku ma zwiększyć się o 14%. Operator chce także zmniejszyć do końca roku zadłużenie do 13,9 mld EUR. (s. 15)

PULS BIZNESU

ComArch też zarobi na szkołach

Zgodnie z przewidywaniami wygrał dwa pozostałe jeszcze przetargi na dostawę komputerów dla szkół (wcześniej w konkursach zwyciężyły też OFEK i Ster-Projekt). ComArch dostarczy sprzęt NTT o łącznej wartości 16,6 mln zł. (s. 3)

Netia: Sisu złożyło zażalenie

Decyzja sądu rejonowego zatwierdzająca postępowanie układowe Netii Holdings nie uprawomocniła się. Sąd otrzymał bowiem od funduszu Sisu zażalenie na tą decyzję. Sisu domaga się bankructwa Netii, choć według nieoficjalnych informacji może mu raczej zależeć na wynegocjowaniu lepszych warunków spłaty zadłużenia. (s. 4)