Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Google ma kłopoty także w Hiszpanii... Kulczyk chce się wycofać z walki o budowę e-myta... Polacy czekają na iPhone'a, iPhone czeka na Chiny... Werdykt sądu w sprawie Techmeksu najwcześniej w październiku... Polska ogłasza przetarg na system łączności dla służb porządkowych i ratowniczych... Rekordowa liczba kontraktów - usługi IT zyskują na popularności... Psychologowie przestrzegają przed uzależnieniem od Facebooka... Mniej wycieczek kupowanych w sieci... Schyłek budek telefonicznych... Jesienią rusza "mobilny konsulat... Wydawcy i księgarze zwiększają ofertę e-booków...

COMPUTERWORLD

Polska ogłasza przetarg na system łączności dla służb porządkowych i ratowniczychNasz kraj jest ostatnim w Europie, które decyduje się na jego wdrożenie. Polska przygotowywała się do tego od 10 lat. To ostatni moment, by zdążyć z budową potrzebnego na co dzień systemu łączności radiowej, bez którego nie da się bezpiecznie zorganizować EURO 2012.

http://p1.idg.pl/r/0184d

Rekordowa liczba kontraktów - usługi IT zyskują na popularnościZdaniem analityków firmy Ovum światowy rynek usług IT wchodzi w okres wzrostu. W drugim kwartale br. liczba zawartych kontraktów dotyczących takich usług była o 14 proc. wyższa niż trzy miesiące wcześniej. Według ekspertów dla tego sektora branży IT to najlepszy kwartał od ponad roku.

http://p1.idg.pl/r/ecf37

Pocztowi rywale konkurują - ale nie cenąW sektorze biznesowej poczty elektronicznej dominują w tej chwili cztery duże, amerykańskie firmy - Cisco, Google, IBM oraz Microsoft. Koncerny zaciekle walczą o klientów, ale unikają przy tym wojny cenowej (każdy z nich każe sobie płacić ok. 5 USD miesięcznie za jedno konto).

http://p1.idg.pl/r/4105b

RZECZPOSPOLITA

Kulczyk chce się wycofać z walki o budowę e-mytaJak dowiedziała się "Rz", polska spółka, inicjator stworzenia konsorcjum z firmami Strabag, Satelic i Effcon, chce ograniczyć swoją rolę przy realizacji inwestycji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,523797_Kulczyk_chce_sie_wycofac_z_walki_o_budowe_e_myta.html

Facebook - trzecie państwo świataCzęść psychologów przestrzega przed uzależnieniem od FB. Socjolodzy uspokajają.

http://www.rp.pl/artykul/523801_Facebook___trzecie_panstwo_swiata_.html

Atak e-książek, papier w odwrocie?Na rynku literackim mobilizacja. Wydawcy i księgarze zwiększają ofertę e-booków, we wrześniu pojawią się nowi gracze.

http://www.rp.pl/artykul/2,523662_Atak_e_ksiazek__papier_w_odwrocie__.html

Wirtualny świat w firmachZamiast spotkań jest wymiana mejli i dyskusje w intranecie, a zamiast służbowych podróży - wideokonferencje.

http://www.rp.pl/artykul/9211,523758_Wirtualny_swiat_w_firmach.html

Schyłek budek telefonicznychKorzystanie z publicznych aparatów jest znikome, ale ich istnienie narzuca prawo. To się wkrótce zmieni. UKE uważa, że budki w czasach komórek nie mają sensu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,523685_Schylek_budek_telefonicznych.html

GAZETA PRAWNA

Mniej wycieczek kupowanych w sieci. TravelPlanet.pl na stratachTravelPlanet.pl raportuje o 10-proc. spadku sprzedaży. Na rynku mówi się, że w wielu internetowych biurach klientów jest nawet o połowę mniej niż przed rokiem.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/443427,mniej_wycieczek_kupowanych_w_sieci_travelplanet_pl_na_stratach.html

WYBORCZA.BIZ

Polacy czekają na iPhone'a, iPhone czeka na ChinyPo Orange'u - Era. Operator zapowiada na swoich stronach, że już wkrótce wprowadzi do oferty iPhone'a 4. Dla produktu Apple'a przełomowy będzie jednak wrzesień, bo wtedy telefon trafi na rynek chiński.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8264323,Polacy_czekaja_na_iPhone_a__iPhone_czeka_na_Chiny.html

PULS BIZNESU

Jesienią rusza "mobilny konsulatPolacy mieszkający za granicą nie będą musieli udawać się do odległego od swoich miejscowości konsulatu, by złożyć np. wniosek o paszport. W ramach projektu "mobilny" konsulat, który rusza jesienią, to konsul będzie przyjeżdżał do nich.

http://www.pb.pl/a/2010/08/17/Jesienia_rusza_mobilny_konsulat

Google ma kłopoty także w HiszpaniiTakże w Hiszpanii firma Google ma kłopoty w związku z podejrzeniem nielegalnego zbierania danych o użytkownikach internetu w ramach przygotowań do uruchomienia usługi "Street View".

http://www.pb.pl/a/2010/08/17/Google_ma_klopoty_takze_w_Hiszpanii

PARKIET

Techmex: sąd wyda werdykt najwcześniej w październikuBielski Sąd Okręgowy zdecydował, że przed podjęciem decyzji w sprawie zażalenia na upadłość likwidacyjną zapozna się z opinią o firmie. Przygotuje ją biegły sądowy.

http://www.parkiet.com/artykul/959399_Techmex__sad_wyda_werdykt_najwczesniej_w_pazdzierniku.html