Środowy Przegląd Prasy

BlackBerry coraz bardziej zabroniony... Zadebiutowała kolejna marka wirtualnej telefonii komórkowej... Wystartował portal 123people w polskiej wersji... Intel i GE zadbają o zdrowie seniorów... Sprzedaż serwerów wcale nie wzrośnie... SMT Software ma trzy raz większy zysk... Dzięki telemedycynie polska służba zdrowia mogłaby zaoszczędzić setki milionów złotych... Prezesi zbiednieli w kryzysie... Sniper kontra Wiedźmin, czyli kolejna polska gra z szansami na globalny sukces...

COMPUTERWORLD

Sprzedaż serwerów wcale nie wzrośnie?Z analiz firmy TheInfoPro wynika, że mimo ożywienia widocznego na rynku IT wydatki na sprzęt serwerowy kształtują się na poziomie zbliżonym do zeszłorocznego. Zamiast zapowiadanej masowej wymiany starszych maszyn firmy inwestują w rozwiązania pozwalające na zwiększenie efektywności wykorzystania posiadanego sprzętu.

http://p1.idg.pl/r/78cc1

W biurze, w szpitalu, na budowie...W jaki sposób rozwiązania mobilne wspierają biznes? Czy staną się powszechne? Co jest mitem, a co prawdą?

http://p1.idg.pl/r/f62ca

Intel i GE zadbają o zdrowie seniorówKoncerny Intel i GE zamierzają połączyć swoje działy rozwijające medyczne produkty IT i sformować z nich nową firmę, która zajmie się rozwijaniem technologii z zakresu opieki nad osobami starszymi. Oficjalnie zapowiedzi to wczoraj przedstawiciele obu gigantów.

http://p1.idg.pl/r/50e62

RZECZPOSPOLITA

BlackBerry coraz bardziej zabronionyDo Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej, które uznały, że telefony

mogą ułatwić kontakty terrorystom, dołączyły kolejne kraje, które rozważają zakazanie wykorzystania usług.

http://www.rp.pl/artykul/9211,517555_BlackBerry_coraz_bardziej_zabroniony.html

Znajomych szybko znajdęPortal 123people, największa wyszukiwarka osób na świecie właśnie wystartował w polskiej wersji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,517465_Znajomych_szybko_znajde.html

GAZETA PRAWNA

Sniper kontra Wiedźmin, czyli kolejna polska gra z szansami na globalny sukcesStworzona przez polską spółkę gra na komputery PC i konsole podbija światowy rynek. Po miesiącu od debiutu sprzedaż zbliżyła się do pół miliona egzemplarzy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/440676,sniper_kontra_wiedzmin_czyli_kolejna_polska_gra_z_szansami_na_globalny_sukces.html

Prezesi zbiednieli w kryzysieŚrednie roczne wynagrodzenie menedżerów bankowych spadło w 2009 roku do 1,3 mln zł. Najwięcej zarobili były szef Pekao Jan Krzysztof Bielecki (8,7 mln zł), prezes BRE Banku Mariusz Grendowicz (4,4 mln zł) i Józef Wancer z BPH (4,3 mln zł).

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/440669,prezesi_zbiednieli_w_kryzysie.html

WYBORCZA.BIZ

Porady medyczne przez telefon. Biznes na miliardy złotychDzięki telemedycynie polska służba zdrowia mogłaby zaoszczędzić setki milionów złotych, a pacjenci szybciej dostaliby pomoc. - Trzeba tylko przekonać do tego lekarzy i sam NFZ - uważają eksperci.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8206895,Porady_medyczne_przez_telefon__Biznes_na_miliardy.html

Czy operatorzy wirtualni podbiją rynek komórkowy?Na rynku zadebiutowała w zeszłym tygodniu kolejna marka wirtualnej telefonii komórkowej. Przykłady innych marek pokazują jednak, że nie jest to łatwy rynek.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8211027,Czy_operatorzy_wirtualni_podbija_rynek_komorkowy_.html

PARKIET

SMT Software: Trzy raz większy zyskNotowana na NewConnect spółka zarobiła w II kwartale 0,74 mln zł czyli przeszło trzy razy więcej niż w analogicznym okresie 2009 r.

http://www.parkiet.com/artykul/954915_SMT_Software__Trzy_raz_wiekszy_zysk.html