Środowy Przegląd Prasy

BlackBerry coraz bardziej zabroniony... Zadebiutowała kolejna marka wirtualnej telefonii komórkowej... Wystartował portal 123people w polskiej wersji... Intel i GE zadbają o zdrowie seniorów... Sprzedaż serwerów wcale nie wzrośnie... SMT Software ma trzy raz większy zysk... Dzięki telemedycynie polska służba zdrowia mogłaby zaoszczędzić setki milionów złotych... Prezesi zbiednieli w kryzysie... Sniper kontra Wiedźmin, czyli kolejna polska gra z szansami na globalny sukces...

COMPUTERWORLD

Sprzedaż serwerów wcale nie wzrośnie?

Z analiz firmy TheInfoPro wynika, że mimo ożywienia widocznego na rynku IT wydatki na sprzęt serwerowy kształtują się na poziomie zbliżonym do zeszłorocznego. Zamiast zapowiadanej masowej wymiany starszych maszyn firmy inwestują w rozwiązania pozwalające na zwiększenie efektywności wykorzystania posiadanego sprzętu.

http://p1.idg.pl/r/78cc1

W biurze, w szpitalu, na budowie...

W jaki sposób rozwiązania mobilne wspierają biznes? Czy staną się powszechne? Co jest mitem, a co prawdą?

http://p1.idg.pl/r/f62ca

Intel i GE zadbają o zdrowie seniorów

Koncerny Intel i GE zamierzają połączyć swoje działy rozwijające medyczne produkty IT i sformować z nich nową firmę, która zajmie się rozwijaniem technologii z zakresu opieki nad osobami starszymi. Oficjalnie zapowiedzi to wczoraj przedstawiciele obu gigantów.

http://p1.idg.pl/r/50e62

RZECZPOSPOLITA

BlackBerry coraz bardziej zabroniony

Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej, które uznały, że telefony Blackberry mogą ułatwić kontakty terrorystom, dołączyły kolejne kraje, które rozważają zakazanie wykorzystania usług.

http://www.rp.pl/artykul/9211,517555_BlackBerry_coraz_bardziej_zabroniony.html

Znajomych szybko znajdę

Portal 123people, największa wyszukiwarka osób na świecie właśnie wystartował w polskiej wersji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,517465_Znajomych_szybko_znajde.html

GAZETA PRAWNA

Sniper kontra Wiedźmin, czyli kolejna polska gra z szansami na globalny sukces

Stworzona przez polską spółkę City Interactive gra na komputery PC i konsole podbija światowy rynek. Po miesiącu od debiutu sprzedaż zbliżyła się do pół miliona egzemplarzy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/440676,sniper_kontra_wiedzmin_czyli_kolejna_polska_gra_z_szansami_na_globalny_sukces.html

Prezesi zbiednieli w kryzysie

Średnie roczne wynagrodzenie menedżerów bankowych spadło w 2009 roku do 1,3 mln zł. Najwięcej zarobili były szef Pekao Jan Krzysztof Bielecki (8,7 mln zł), prezes BRE Banku Mariusz Grendowicz (4,4 mln zł) i Józef Wancer z BPH (4,3 mln zł).

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/440669,prezesi_zbiednieli_w_kryzysie.html

WYBORCZA.BIZ

Porady medyczne przez telefon. Biznes na miliardy złotych

Dzięki telemedycynie polska służba zdrowia mogłaby zaoszczędzić setki milionów złotych, a pacjenci szybciej dostaliby pomoc. - Trzeba tylko przekonać do tego lekarzy i sam NFZ - uważają eksperci.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8206895,Porady_medyczne_przez_telefon__Biznes_na_miliardy.html

Czy operatorzy wirtualni podbiją rynek komórkowy?

Na rynku zadebiutowała w zeszłym tygodniu kolejna marka wirtualnej telefonii komórkowej. Przykłady innych marek pokazują jednak, że nie jest to łatwy rynek.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8211027,Czy_operatorzy_wirtualni_podbija_rynek_komorkowy_.html

PARKIET

SMT Software: Trzy raz większy zysk

Notowana na NewConnect spółka zarobiła w II kwartale 0,74 mln zł czyli przeszło trzy razy więcej niż w analogicznym okresie 2009 r.

http://www.parkiet.com/artykul/954915_SMT_Software__Trzy_raz_wiekszy_zysk.html