Środowy Przegląd Prasy

Holendrzy płacą za Tetę więcej niż Brytyjczycy... UKE ma stracić 80 mln, za które chciało doradzać samorządom... Megaemisja Polkomtelu... Zarząd Comarchu znowu zarobi... Bruksela: Ceny roamingu są za wysokie... Mobilny internet z ulgą podatkową... Zakażone urządzenia medyczne... Desktop klasyczny czy wirtualny?.. Nowe technologie w piłce nożnej...

COMPUTERWORLD

UKE ma stracić 80 mln, za które chciało doradzać samorządom

Wiceminister Piotr Kołodziejczyk postanowił storpedować przyznanie 80 mln zł dla UKE na projekt systemowy, który pozwoliłby sfinansować działalność doradczą urzędu dla samorządów w sprawach projektów szerokopasmowych. Zakwestionowany został w ten sposób pomysł regulatora na nową rolę na rynku telekomunikacyjnym.

http://p1.idg.pl/r/8dad3

Komisja Europejska prowadzi konsultacje w sprawie fuzji SAP i Sybase

Z oficjalnego oświadczenia przedstawicieli Komisji Europejskiej wynika, że zapowiadana w kwietniu transakcja może być zgodna z unijnymi przepisami. Ostateczna decyzja do tej pory jednak nie zapadła. Rozpoczęły się natomiast konsultacje publiczne. Może to oznaczać, że proces weryfikacji fuzji obu firm znacznie się przedłuży.

http://p1.idg.pl/r/de5b2

Sprint otwiera w Olsztynie centrum przetwarzania danych

Na północy Polski powstaje centrum przetwarzania danych firmy Sprint. Dziś (29 czerwca) otwarto Sprint Data Center. Drugi i trzeci etap zostanie zakończony w roku 2011. Projekt jest realizowany przy wsparciu ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wartość dofinansowania to 2,5 mln zł.

http://p1.idg.pl/r/cc7f9

CIO do dostawców: zrozumcie mój biznes

Rynek dostawców oprogramowania konsoliduje się. Po roku 2009, który był rokiem posuchy na rynku, bogate firmy wchłaniają mniejszych graczy, aby poszerzyć portfolio swoich produktów. Strategia dostawców jest prosta: chcą oferować wszystkie możliwe produkty, aby klienci zostawiali swoje pieniądze tylko u nich.

http://p1.idg.pl/r/b6bf9

*****

Computerworld TOP200 - Sprawdź dane o prawie 300 firmach IT w Polsce. Dowiedz się co robią oraz jakie produkty i usługi IT mogą zaoferować Twojemu przedsiębiorstwu. Sprawdź ich wyniki finansowe, dane teleadresowe, informacje o kluczowych osobach.

www.computerworld.pl/top200/

******

RZECZPOSPOLITA

Megaemisja Polkomtelu

Operator sieci Plus chce wyemitować obligacje warte pięć razy więcej, niż zapowiadał

http://www.rp.pl/artykul/9211,501392_Megaemisja_Polkomtelu.html

Bruksela: Ceny roamingu są za wysokie

Ceny połączeń komórkowych za granicą są zbyt wysokie, a konkurencja na rynku zbyt mała - uważa Komisja Europejska w opublikowanym raporcie.

http://www.rp.pl/artykul/67344,501231_Bruksela__Ceny_roamingu_sa_za_wysokie.html

Goooooooooooooooool!

Wszyscy widzieli, że był. Tylko sędzia nie. Nowe technologie pozwolą wykluczyć takie pomyłki

http://www.rp.pl/artykul/501327_Goooooooooool_.html

PARKIET

Holendrzy płacą za Tetę więcej niż Brytyjczycy

Kolejna odsłona walki o spółkę z Wrocławia. Holenderski Unit4 przebija ofertę brytyjskiego Sage Group.

http://www.parkiet.com/artykul/26,944495.html

Zarząd Comarchu znowu zarobi

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Comarchu uchwaliło nowy program opcyjny dla kluczowych pracowników spółki. Będzie obowiązywał w latach 2011 - 2013. Zostaną nim objęte osoby z zarządu.

http://www.parkiet.com/artykul/26,944551.html

GAZETA PRAWNA

Mobilny internet z ulgą podatkową

Komisja Przyjazne Państwo likwiduje ograniczenia w stosowaniu ulgi na internet. Chce zniesienia warunku korzystania z sieci w miejscu zamieszkania. Zamiast faktur ulgę potwierdzi każdy dokument z danymi nabywcy i sprzedawcy usług.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/432591,mobilny_internet_z_ulga_podatkowa.html

WYBORCZA.BIZ

Przychody o 40 tysięcy procent w górę? W branży IT

Do 9 lipca można się zgłaszać do konkursu "Technology Fast 50" na najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w Europie Środkowej. W poprzednich edycjach czołowe miejsca zajmowały polskie spółki.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8080478,Przychody_o_40_tysiecy_procent_w_gore__W_branzy_IT.html

NETWORLD

Desktop klasyczny czy wirtualny?

Część analityków zaczęła głosić, że rok 2010 będzie "rokiem wirtualizacji PC" i początkiem masowej popularyzacji technologii VDI.

http://p1.idg.pl/r/cc4a2

Zakażone urządzenia medyczne

O bankomatach zarażonych wirusami chyba wszyscy już słyszeli. Współczesna medycyna nieźle radzi sobie ze sterylizacją urządzeń medycznych pod kątem skażeń mikrobiologicznych, nieco gorzej jednak ze skażeniami elektronicznymi.

http://p1.idg.pl/r/cd6c1