Środowy Przegląd Prasy

Firmy poznały termin konkursu na e-dotacje... Norbert Biedrzycki ma wyprowadzić Sygnity na prostą... Apple i Microsoft ramię w ramię gnębią Adobe... Imagis jest wart 25 mln zł... Od 1 maja nowy prezes zarządu VOBIS-u... Centrum Nauki Kopernik udostępnia grę o wynalazkach... Gdańsk rozpoczyna budowę inkubatora biznesu... Firmy lekceważą Facebooka... Większość polskich inwestorów korzysta z pomysłów z USA...

COMPUTERWORLD

Zadecyduje architektura

Umiejętność zarządzania architekturą korporacyjną stanie się niebawem jednym z kluczowych elementów przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw.

http://p1.idg.pl/r/d0de0

Google inwestuje w przewidywanie przyszłości i płatności

Google Ventures - czyli należący do koncernu Google fundusz typu Venture Capital - zainwestował w niewielką amerykańską firmę Recorded Future. Nie wiadomo na razie, jak właściwie koncern zamierza wykorzystać swój nowy nabytek - liczba potencjalnych zastosowań jest spora, bo Recorded Future specjalizuje się w... przewidywaniu przyszłości.

http://p1.idg.pl/r/92795

Centrum Nauki Kopernik udostępnia grę o wynalazkach

Nowopowstające warszawskie muzeum - jego otwarcie zaplanowano na wrzesień - postanowiło opowiedzieć o wynalazczości przenosząc graczy do XIX-wiecznej Warszawy, która nie zdarzyła się, lecz mogła się zdarzyć.

http://p1.idg.pl/r/62be5

Warsztaty "6 sigma w IT czyli droga do jakości"

Najlepsi trenerzy i praktycy, aktualna tematyka, wiedza trudna do zdobycia! Computerworld i Kugler Maag CIE zapraszają profesjonalistów i menedżerów z firm IT oraz korporacji i instytucji, których funkcjonowanie zależy od sprawnych i efektywnych struktur IT. Informacje szczegółowe i rejestracja pod adresem:http://p1.idg.pl/r/da3f1

***Promocja***

TOP200: Cała prawda o rynku IT

Kto zyska? Kto stracił? Kiedy odżyje rynek? Na te oraz na wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w raporcie Computerworld TOP200. Raport przedstawia szczegółowy obraz polskiego rynku informatycznego i telekomunikacyjnego.

http://www.idg1.top200.computerworld.pl

***

RZECZPOSPOLITA

Firmy poznały termin konkursu na e-dotacje

W tym roku przedsiębiorcy będą mieli tylko jedną szansę na złożenie wniosków na popularne e-dotacje.

http://www.rp.pl/artykul/9211,471051_Firmy_poznaly_termin__konkursu_na_e_dotacje.html

Prezes od zysku

Norbert Biedrzycki - ma wyprowadzić Sygnity, które w zeszłym roku miało ponad 100 mln zł straty netto, na prostą.

http://www.rp.pl/artykul/9211,471029_Prezes_od_zysku_.html

Firmy lekceważą Facebooka

Tylko 10 proc. polskich przedsiębiorstw obecnych w sieci wykorzystuje w biznesie serwisy społecznościowe.

http://www.rp.pl/artykul/9211,470893_Firmy_lekcewaza_Facebooka.html

PULS BIZNESU

Startup, czyli atak klonów

Większość polskich inwestorów korzysta z pomysłów z USA. Tymczasem wciąż sporo konceptów z Krzemowej Doliny i Nowego Jorku czeka na swój debiut nad Wisłą.

http://www.pb.pl/2/a/2010/05/05/Startup_czyli_atak_klonow

Gdańsk rozpoczyna budowę Startera

Inwestujemy w nową gospodarkę - tak o budowie inkubatora dla biznesu mówi Paweł Adamowicz, prezydent miasta.

http://samorzady.pb.pl/2090363,36378,gdansk-rozpoczyna-budowe-startera?ref=col2

PARKIET

I&B System: Imagis jest wart 25 mln zł

I&B System półtora miesiąca po podpisaniu listu intencyjnego parafował umowę inwestycyjną z cypryjskim Nzolo Holdings Limited (wehikuł należący do Małgorzaty Bartnickiej-Nel) oraz Sławomirem Bartnickim, na podstawie której nabędzie 99,03 proc. akcji spółki Imagis.

http://www.parkiet.com/artykul/924006_I_B_System__Imagis_jest_wart_25_mln_zl.html

GAZETA WYBRCZA

Apple i Microsoft ramię w ramię gnębią Adobe

Najnowszy serial w branży IT można by zatytułować: "Dorzynanie Flasha". Legendarną technologię chcą wysłać na śmietnik zarówno Apple, jak i Microsoft.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7843047,Apple_i_Microsoft_ramie_w_ramie_gnebia_Adobe.html

NetWorld

Spam - penalizacja środkiem niezbyt skutecznym

W listopadzie 2009 r. Alan Ralsky, jeden z najbardziej aktywnych spamerów o międzynarodowej sławie, oraz jego zięć, Scott Bradley, zostali skazani za oszustwa związane z pocztą elektroniczną i złamanie ustawy CAN-SPAM - rozsyłanie spamu, posługiwanie się bonetami jak również manipulowanie kursami akcji i pranie brudnych pieniędzy. Ralsky "zarobił" 52 miesięcy więzienia i pięć lat nadzoru kuratorskiego, a Bradley 40 miesięcy i pięć lat nadzoru. Zasadzono również karę grzywny 250 tys. USD. Na podobne kary skazano również kilka innych osób biorących udział w tym procederze.

http://p1.idg.pl/r/4d788

ERPStandard

Jaka jest główna przyczyna porażki wdrożenia?

Projekty wdrożeniowe często spóźniają się i nie mieszczą w budżetach. Skąd biorą się te odchylenia od planu? Zazwyczaj z pośpiechu, nieznajomości metodyk wdrożeniowej i dążenia do sztucznych oszczędności. Wiele wdrożeń jest skazanych na niepowodzenie już na starcie.

http://p1.idg.pl/r/fa728

ITPartner

Od 1 maja nowy prezes zarządu VOBIS-u

Prezesem zarządu i dyrektorem generalnym spółki został Jerzy Szkwarek. Jest on też bezpośrednio odpowiedzialny za działy: marketingu, finansów i IT.

http://p1.idg.pl/r/33ce3

Rewers Blog

Olimpiady informatyczne - czy na pewno o to chodzi?

Na początku anegdota z czasów studenckich. Na jednym z pierwszych wykładów z C, bodaj na drugim roku, wykładowca wyrywa do odpowiedzi przysypiającego studenta, jednego z grupowych prymusów. Na tablicy napisane jest a=a+b. Pytanie brzmi: jak to samo można zrealizować przy użyciu innego operatora.

http://p1.idg.pl/r/eb603