Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Będzie kilka rodzajów e-podpisu... Pracownicy chętni do telepracy, firmy mniej... Kontrowersje wokół dotacji... IPv6 coraz bliżej... Poprawa jakości usług priorytetem szefów IT... Utrata miejsc pracy przez neutralność technologiczną... Miliony na wsparcie funduszy wysokiego ryzyka... Ratusz wyśle nam korki przez SMS...

COMPUTERWORLD

Jak ochronić znak towarowyPrzedsiębiorcy muszą zwracać większą uwagę na skutki stosowania w Internecie takich narzędzi i rozwiązań jak AdWords czy metatagi.

http://p1.idg.pl/r/4670f

IDC: Poprawa jakości usług priorytetem szefów ITZ przeprowadzonego rok temu przez firmę analityczną IDC badania rynku wynikało, że głównym celem osób odpowiedzialnych w europejskich korporacjach za informatykę było cięcie kosztów. W tym roku jest inaczej - redukowanie wydatków znalazło się na trzecim miejscu listy priorytetów. Na dwóch pierwszych uplasowały się poprawa jakości usług IT oraz bezpieczeństwo. Wygląda na to, że kryzys faktycznie się kończy...

http://p1.idg.pl/r/ee280

Utrata miejsc pracy przez neutralność technologicznąPrzyjęcie przez amerykańską Federalną Komisję Łączności zasad neutralności technologicznej spowoduje utratę ponad 340 tys. miejsc pracy w ciągu 10 lat w branży związanej z szerokopasmowym dostępem do Internetu.

http://p1.idg.pl/r/55a3f

Płace w branży IT w roku 2010Średnia miesięczna płaca w branży IT przekracza 9800 zł, choć są eksperci, którzy zarabiają nawet 30 tys. zł miesięcznie. Ku zaskoczeniu, najwięcej zarabia się w sektorze publicznym (średnio 11,7 tys. zł) oraz telekomunikacyjnym (średnio 10,7 tys. zł), a najmniej w farmaceutycznym (8,2 tys. zł).

http://p1.idg.pl/r/f69e2

Białystok wdroży Kartę MieszkańcaStosowną umowę podpisał Urząd Miasta w Białymstoku z konsorcjum składającym się z firm Bull i Pixel na dostawę systemu SmartCity. Mieszkańcy Białegostoku będą mogli korzystać z gotowego systemu już w styczniu 2011 r.

http://p1.idg.pl/r/f3b76

RZECZPOSPOLITA

Będzie kilka rodzajów e-podpisuResort gospodarki ma nadzieję, że nowe przepisy ułatwią obieg dokumentów. Według ekspertów nic się jednak nie zmieni.

http://www.rp.pl/artykul/6,467798_Bedzie_kilka_rodzajow_e_podpisu.html

Kontrowersje wokół dotacjiEksperci z firm doradczych ostro krytykują ponowną weryfikację projektów badawczo-inwestycyjnych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,467976_Kontrowersje_wokol_dotacji.html

Pracownicy chętni do telepracy, firmy mniejChoć prawie co drugi Polak chciałby pracować na odległość, to telepracę stosuje tylko co dziesiąta firma.

http://www.rp.pl/artykul/9211,467983_Pracownicy_chetni__do_telepracy__firmy_mniej.html

GAZETA PRAWNA

Fundusze unijne: Miliony na wsparcie dla inwestorówJutro rada nadzorcza Krajowego Funduszu Kapitałowego określi zasady nowego konkursu na wsparcie dla funduszy wysokiego ryzyka. Ma on wystartować już w maju.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/416986,fundusze_unijne_miliony_na_wsparcie_dla_inwestorow.html

ŻYCIE WARSZAWY

Ratusz wyśle nam korki przez SMSChcesz dostawać na komórkę informacje o zamkniętych ulicach i proponowanych objazdach? Biuro Koordynacji Remontów uruchomiło dziś usługę bezpłatnego powiadamiania przez SMS o zmianach w organizacji ruchu.

http://www.zw.com.pl/artykul/470449_Ratusz_wysle_nam_korki_przez_SMS.html

Net World

Nowości sieciowe na targach InteropNa odbywających się w tym tygodniu w Las Vegas targach Interop szereg firm zaprezentowało swoje najnowsze rozwiązania sieciowe. Na targach mówiło się szczególnie wiele o przełącznikach Ethernet najnowszej generacji, szczególnie tych, które mogą obsługiwać połączenia 40 Gb/s czy 100 Gb/s. Dostawcy rozwiązań sieciowych nie czekają bowiem na ratyfikowanie standardów Ethernet 40 i 100 Gb/s (co ma nastąpić jeszcze w tym roku) i prezentują lub zapowiadają rozwiązania wspierające te technologie.

http://p1.idg.pl/r/e452b

IPv6 coraz bliżejMu Dynamics opublikował zestaw testów dla IPv6, które generują wyniki oparte bardziej o istniejący ruch userów na protokole IPv4, niż o predefiniowane standardowe testy. Do pierwszych klientów usługi zaliczają się operatorzy sieci i dostawcy sprzętu.

http://p1.idg.pl/r/7ab9a