Środowy Przegląd Prasy

Google mógł zarobić w Polsce 300 mln zł... Testy cyfrowej telewizji potrwają do końca maja... Komisja Europejska limituje opłaty za roaming danych... W czerwcu ostatnia szansa na dotacje dla firm... Apple pozwało Tajwańczyków... Ponad trzysta małych przedsiębiorstw otrzyma 233 mln zł na e-biznes... AB otwiera Centrum Kompetencyjne...

COMPUTERWORLD

6 kroków efektywnej organizacji ITComputerworld zaprasza do udziału w płatanych warsztatach "6 kroków do efektywnej organizacji IT". Warsztat będzie prowadzony przez znakomitych fachowców - Remigiusza Orzechowskiego i Andrzeja Tarasiewicza.

http://p1.idg.pl/r/67bdc

Rzeczywistość cyfrowo rozszerzonaWzbogacona rzeczywistość (augmented reality) - dzięki współczesnym smartfonom- wyszła już z filmów science-fiction i niepostrzeżenie znalazła się w głównym nurcie stosowanych dziś rozwiązań konsumenckich.

http://p1.idg.pl/r/cef79

Komisja Europejska limituje opłaty za roaming danychOd poniedziałku obowiązują nowe regulacje mające na celu ograniczenie kosztów transmisji danych poza macierzystą siecią komórkową. W trosce o obywateli krajów członkowskich Komisja Europejska nałożyła na operatorów obowiązek wyłączania usług roamingu danych po przekroczeniu określonego wcześniej limitu.

http://p1.idg.pl/r/18cf3

CeBIT 2010: Software AG stawia na Business Process ExcellenceNiemiecka spółka zaprezentowała strategię rozwoju uwzględniającą produkty przejętego niedawno IDS Sheer. Celem jest pozycja lidera na rynku Business Process Excellence.

http://p1.idg.pl/r/dd526

RZECZPOSPOLITA

Cyfrowe kablówkiZ cyfrowej telewizji korzysta już jedna trzecia abonentów sieci kablowych w Polsce - wynika z szacunków "Rz".

http://www.rp.pl/artykul/9211,441704_Cyfrowe_kablowki.html

Testy cyfrowej telewizji potrwają do końca maja26. lutego Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał pozwolenie radiowe dla TP Emitelu w tej sprawie (Emitel jest technicznym operatorem testów) - dowiedziała się "Rz".

http://www.rp.pl/artykul/9211,441452_Testy_cyfrowej_telewizji_potrwaja_do_konca_maja_.html

GAZETA PRAWNA

W czerwcu ostatnia szansa na dotacje dla firmOstatni konkurs na dotacje inwestycyjne dla firm w programie Innowacyjna Gospodarka ma się odbyć jeszcze przed wakacjami.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/402840,w_czerwcu_ostatnia_szansa_na_dotacje_dla_firm.html

GAZETA WYBORCZA

Google mógł zarobić w Polsce 300 mln zł?W ub.r. internetowy gigant zarobił w polskim internecie ponad 300 mln zł - wynika z nieoficjalnych informacji "Gazety".

http://wyborcza.pl/1,75248,7619851,Google_mogl_zarobic_w_Polsce_300_mln_zl_.html

Ponad trzysta małych przedsiębiorstw otrzyma 233 mln zł na e-biznesPod koniec października 2009 r. o dotacjach na e-biznes na moment zrobiło się głośno w całej Polsce. Zdesperowani przedsiębiorcy ustawiali się w całonocnych kolejkach, by jako pierwsi złożyć wniosek o wsparcie. To rzekomo miało gwarantować dotację. Dziś okazuje się, że listy społeczne i komitety kolejkowe były trochę bez sensu.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7619845,Ponad_trzysta_malych_przedsiebiorstw_otrzyma_233_mln.html

PULS BIZNESU

Spółko, sprawdź, czy nie okradasz wydawcówWydawcy kierują do sądu coraz więcej spraw przeciwko piratom internetowym. Na tę listę mogą trafić też giełdowe spółki.

http://www.pb.pl/2/a/2010/03/03/Spolko_sprawdz_czy_nie_okradasz_wydawcow

Apple pozwał TajwańczykówApple pozwał tajwańską firmę

. Zarzuca jej naruszenie 20 patentów zastosowanych w iPhone.

http://www.pb.pl/a/2010/03/02/Apple_pozwalo_Tajwanczykow

NetWorld

Rozwiązanie Polycom zmniejsza o połowę pasmo wymagane do obsługiwania usług telepresenceFirma Polycom wprowadziła rozwiązanie oparte na standardach technologii kompresji wideo, H.264 High Profile, co pozwoli zredukować wymagania na pasmo potrzebne do obsługi wideokonferencji telepresence w jakości HD oraz wideokonferencji w jakości SD o 50 procent.

http://p1.idg.pl/r/04f58

ITPartner

AB otwiera Centrum KompetencyjneFirma uruchomiła Centrum Kompetencyjne dla resellerów. Specjaliści AB będą tam prowadzili szkolenia techniczne dla partnerów handlowych AB.

http://p1.idg.pl/r/857a6

Krotko: zakończył rok z wynikiem dodatnim Pomimo spowolnienia gospodarczego ARCUS zrealizował cel i zakończył 2009 rok wynikiem dodatnim. Jednostkowo Spółka wygenerowała w całym 2009 roku 113,9 mln zł przychodów i 823 tys. zł zysku netto.

http://p1.idg.pl/r/00f80