Środowy Przegląd Prasy

Fuzja operatorów na Wyspach... Polska na 46. miejscu w rankingu konkurencyjności... Sieć pod nadzorem MSWiA... Mobilna telewizja będzie na czas... Japoński system ERP rusza na Europę... Stolica ma bezpieczne sieci WiFi... SAP rozszerza program partnerski PartnerEdge... Pracownicy Winuela żądają powrotu szefów...

COMPUTERWORLD

Bezkarność Wielkiego Brata?

Przy pomocy kamer monitoringu wizyjnego zbierana jest olbrzymia ilość informacji o naszych zachowaniach. W jaki sposób prawo reguluje możliwość korzystania ze zgromadzonych w ten sposób danych?

http://p1.idg.pl/r/53a75

Japoński system ERP rusza na Europę

Koncern Fujitsu wprowadza na rynek europejski własny system ERP przeznaczony dla małych i średnich firm sektora produkcyjnego. Stosowne porozumienie w tej sprawie zawarto w dniu 3 września br. Za marketing i sprzedaż oprogramowania PRO-NES w całej Europie odpowiadać będzie krakowska firma FQS Poland.

http://p1.idg.pl/r/78217

Stolica ma bezpieczne sieci WiFi

Kaspersky Lab opublikował wyniki swoich badań na temat bezpieczeństwa bezprzewodowych sieci w Warszawie. W porównaniu do Torunia sieci WiFi w stolicy są naprawdę dobre.

http://p1.idg.pl/r/9c03d

RZECZPOSPOLITA

Sieć jednak pod nadzorem?

MSWiA nie wyklucza zlecenia analiz o gromadzeniu danych o działaniach internautów. W liście do wydawców resort przyznaje, że pomysł wprowadzenia tzw. obowiązku retencji takich danych nie upadł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,360602_Siec_jednak_pod_nadzorem_.html

Fuzja z Niemcami na Wyspach

Operatorzy France Télécom i Deutsche Telekom postanowili połączyć swe brytyjskie filie Orange UK i T-Mobile UK, co zapewni im masę krytyczną na bardzo trudnym rynku, gdzie dotąd nie udało się nikomu osiągnąć 30-proc. udziału.

http://www.rp.pl/artykul/9211,360583_Fuzja_z_Niemcami_na_Wyspach.html

Polska powoli w górę

W rankingu "Doing business 2010" awansowaliśmy na 72. miejsce. Ciągle jednak wśród krajów przyjaznych biznesowi daleko nam nawet do państw z regionu.

http://www.rp.pl/artykul/360616_Polska_powoli_w_gore.html

GAZETA PRAWNA

Polska na 46. miejscu w rankingu konkurencyjności

Polska awansowała na 46. miejsce w rankingu najbardziej konkurencyjnych krajów świata, z 53. pozycji w ubiegłym roku - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Światowego Forum Ekonomicznego (WEF). Pierwsze miejsce wśród 133 państw zajęła Szwajcaria, która zdetronizowała Stany Zjednoczone.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/350130,polska_na_46_miejscu_w_rankingu_konkurencyjnosci.html

PULS BIZNESU

Mobilna telewizja będzie na czas

Zarząd Magny Polonii nie przewiduje opóźnień we wdrażaniu telewizji mobilnej. Chętni już negocjują umowy.

http://www.pb.pl/2/a/2009/09/09/Mobilna_telewizja_bedzie_na_czas

Nie tylko YouTube...

Telewizja internetowa to nie tylko YouTube, ale wiele stacji, programów, witryn. Trudny biznes, ale niewielu to zniechęca.

http://www.pb.pl/2/a/2009/09/09/Nie_tylko_YouTube

PARKIET

Pracownicy Winuela żądają powrotu szefów

Sygnity, właściciel Winuela, zapewnia, że zmiany personalne były podyktowane tylko chęcią przyspieszenia restrukturyzacji.

http://www.parkiet.com/artykul/26,847885_Pracownicy__Winuela_zadaja_powrotu_szefow.html

ITPartner

SAP rozszerza program partnerski PartnerEdge

Główną zmianą w nowej wersji programu SAP PartnerEdge jest rozszerzenie jego zasięgu na firmy zajmujące się sprzedażą i wdrożeniami systemów linii SAP BusinessObjects. Nowy program partnerski będzie wyznaczał warunki współpracy koncernu z siecią partnerów handlowych na całym świecie.

http://p1.idg.pl/r/3c8b6

NextiraOne zaoferuje szkolenia i certyfikaty z rozwiązań Alcatela-Lucenta

NextiraOne certyfikowała swoje centrum szkoleniowe w zakresie produktów dla firm Alcatela-Lucenta. Firma będzie teraz jako jedyna w Polsce prowadziła szkolenia oraz wydawała certyfikaty dla rozwiązań z zakresu telefonii IP oraz zunifikowanej komunikacji.

http://p1.idg.pl/r/80b11

MSPStandard

Szybkie decyzje

W firmie KLER od 2004 r. pracuje system ERP, który niedawno został uzupełniony o system BI. Ten zaś okazał się jednym z najważniejszych narzędzi dla działu handlowego.

http://p1.idg.pl/r/a65b5