Środowy Przegląd Prasy

Eurotaryfa nie cieszy przez euro... Pirate Bay sprzedany... Chiny opóźniają wprowadzenie internetowego filtra... Na wakacje z komórką poza Unią najtaniej z Play i Sami Swoi... TV Biznes na żywo w Internecie... Polacy polubili zdalną pracę...

COMPUTERWORLD

W poszukiwaniu dobrego modeluDopóki czytniki książek elektronicznych będą kosztowały ponad 300 USD, a one same nierzadko więcej niż ich wersje papierowe, czytelnicy nie porzucą tradycyjnych wydań.

http://p1.idg.pl/r/e11bf

TV Biznes na żywo w InternecieW ramach podpisanego kontraktu ATM S.A. uruchomiła transmisję na żywo programu TV Biznes w Internecie.

http://p1.idg.pl/r/1d556

Pracodawcy patrzą na ekrany podwładnychFirmy coraz częściej chcą monitorować aktywność internetową swoich pracowników. Choć może to budzić sprzeciw pracowników, brak kontroli w tym obszarze kusi do korzystania z sieci do celów prywatnych. A to dla każdej firmy oznacza duże straty, gorszą wydajność pracy i ryzyko informatyczne.

http://p1.idg.pl/r/ca9c0

RZECZPOSPOLITA

Polacy polubili zdalną pracęAż dla dziewięciu na 10 polskich pracowników możliwość pracy z domu, poza biurem to atrakcyjna oferta. Nawet jeśli w praktyce oznacza to więcej godzin poświęconych na służbowe obowiązki.

http://www.rp.pl/artykul/9211,327423_Polacy_polubili_zdalna_prace.html

Pirate Bay sprzedanyOsławiony Pirate Bay, którego działalność może jego twórców kosztować 3,5 mln dolarów, został kupiony przez Global Gaming Factory X.

http://www.rp.pl/artykul/9129,327284_Pirate_Bay_sprzedany.html

GAZETA PRAWNA

Na wakacje z komórką poza Unią najtaniej z Play i Sami SwoiNajwięcej za usługi w roamingu zapłacą klienci pre-paid w sieci Era i Heyah, a także Mobilking i Cyfrowy Polsat. Użytkownicy GaduAir i tuBiedronka muszą pamiętać, że ich operator nie świadczy usług roamingu. Najtańsze usługi w euroroamingu oferuje Play.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/333194,na_wakacje_z_komorka_poza_unia_najtaniej_z_play_i_sami_swoi.html

GAZETA WYBORCZA

Eurotaryfa nie cieszy przez euroUnia Europejska obniżyła od 1 lipca ceny roamingu. Dla Polaków nie oznacza to jednak dobrej wiadomości - kurs euro sprawił, że od dziś w niektórych sieciach jest nawet drożej.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6776125,Eurotaryfa_nie_cieszy_przez_euro.html

PULS BIZNESU

Chiny opóźniają wprowadzenie internetowego filtraChiny opóźnią wprowadzenie obowiązkowego filtra internetowego w komputerach.

http://www.pb.pl/a/2009/06/30/Chiny_opozniaja_wprowadzenie_internetowego_filtra2

PARKIET

Skup akcji ruszy w wakacjeW najbliższych tygodniach notowana na NewConnect spółka Mineral Midrange powinna rozpocząć skup własnych akcji. Decyzja w sprawie uruchomienia buy backu zapadła na walnym 16 marca.

http://www.parkiet.com/artykul/26,825863_Mineral_Midrange_Skup_akcji_ruszy_w_wakacje_.html

MSPStandard

Prawne e-funkcjonowanieJakie są obowiązki prawne związane są z założeniem i funkcjonowaniem e-sklepów? Na co kupujący mogą zwracać uwagę, decydując się na zakup towarów za pośrednictwem Internetu, aby ograniczyć swoje ryzyko?

http://p1.idg.pl/r/aa2c7

Magazyn CXO

Kogo szukają pracodawcy?W czerwcu br. wg portalu InfoPraca.pl najbardziej poszukiwani przez pracodawców byli specjaliści w dziedzinie ubezpieczeń, sprzedaży, produkcji, bankowości i usług finansowych.

http://p1.idg.pl/r/02da2