Środowy Przegląd Prasy

Internauci pod ochroną, czyli wysokie kary za spam... Trwa konkurs na bony innowacyjne... QNH da pracę programistom Java i .NET we Wrocławiu... Mobilking trafi do spółki związanej z MNI... Proces o odszkodowanie dla Optimusa zacznie się od początku... Ponad 12 mln zł będzie kosztował system identyfikujący połączenia alarmowe... Mobilizacja menedżera w trudnych czasach...

COMPUTERWORLD

Piraci i korsarzeKiedy chciwość maskowana troską o głodujących twórców, próbuje wkraczać do naszych domów, komputerów osobistych, kieszeni, gdzie trzymamy telefony komórkowe, musi się zmierzyć z fundamentalnym prawem do prywatności.

http://p1.idg.pl/r/6f116

QNH da pracę programistom Java i .NET we WrocławiuDo końca 2012 r. roku firma chce zatrudnić 200 osób. QNH to holenderski holding zajmujący się m.in. doskonaleniem procesów biznesowych oraz integracją oprogramowania IT.

http://p1.idg.pl/r/f551e

Największe technologiczne porażki dekady: Vista, HD DVD, YouTube...Magazyn Time opublikował ranking największych - zdaniem redaktorów pisma - technologicznych porażek minionych dziesięciu lat. W tym niechlubnym zestawieniu znalazły się m.in. dwa produkty Microsoftu - system Windows Vista oraz odtwarzacz multimedialny Zune, format HD DVD oraz (co może zaskakiwać) serwis YouTube.

http://p1.idg.pl/r/ae9db

RZECZPOSPOLITA

Internauci pod ochroną, czyli wysokie kary za spamUżytkownicy sieci przestaną być bezbronni wobec niezamówionych listów, które zapychają skrzynki e-mailowe. Za rozsyłanie spamu będzie trzeba zapłacić do 100 tys. złotych.

http://www.rp.pl/artykul/2,308027_Internauci_pod_ochrona.html

Konkursy dla biznesuTrwa konkurs na bony innowacyjne. Można w nim dostać do 15 tys. zł. W kolejnych miesiącach - następne konkursy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,308101_Konkursy_dla_biznesu.html

Mobilizacja menedżeraPrawie 80 proc. przedstawicieli polskiej kadry kierowniczej deklaruje mobilizację i większą efektywność pracy, by wspomóc pracodawcę w ciężkich czasach.

http://www.rp.pl/artykul/9211,308084_Mobilizacja_menedzera.html

GAZETA WYBORCZA

Google w bibliotekachSkanujemy książki, ale to wydawcy decydują o tym, w jakim wymiarze pojawiają się one w sieci - przekonuje Philippe Colombet z Google.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6626738,Google_w_bibliotekach.html

Monetto.pl: nie ma ruchu, nie ma kontaktuJeden z pierwszych portali pośredniczących w udzielaniu wzajemnych pożyczek niemal przestał działać. Czy to koniec takich usług w Polsce? Eksperci na razie nie wróżą im świetlanej przyszłości.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6626730,Monetto_pl__nie_ma_ruchu__nie_ma_kontaktu.html

PULS BIZNESU

Mobilking blisko MNICzeski fundusz inwestycyjny Penta znalazł chętnego na operatora "tylko dla mężczyzn". Mobilking trafi do spółki związanej z giełdowym MNI.

http://www.pb.pl/2/a/2009/05/19/Mobilking__blisko_MNI

Proces o odszkodowanie dla Optimusa zacznie się od początkuSąd Apelacyjny podważył prawo Optimusa Technologie do odszkodowania za straty zawinione przez fiskusa.

http://www.pb.pl/2/a/2009/05/20/Proces_o_odszkodowanie_dla_Optimusa_zacznie_sie_od_pocz

Ponad 12 mln zł będzie kosztował system identyfikujący połączenia alarmoweDo Urzędu Komunikacji Elektronicznej wpłynęły cztery oferty od firm i konsorcjów w przetargu na budowę systemu identyfikującego miejsca, z których wykonano połączenia na numery alarmowe. Wartość projektu to ponad 12 mln zł.

http://www.pb.pl/a/2009/05/19/Dyl_ponad_12_mln_zl_bedzie_kosztowal_system_identyfiku2

MSPStandard

Wiedza rozproszonaW działających na polskim rynku firmach i instytucjach brakuje całościowego spojrzenia na IT z perspektywy organizacji.

http://p1.idg.pl/r/9d1bf

ERPStandard

Jedna trzecia funkcji systemów ERP jest niepotrzebna?Z analiz firmy Accenture wynika, że zdecydowana większość organizacji nie wykorzystuje więcej niż dwóch na trzy funkcjonalności posiadanego systemu ERP. Dwie piąte firm nie ma również żadnych systemów wymiany informacji z partnerami handlowymi.

http://p1.idg.pl/r/96dcf