Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Kryzys i regulator pogrążają Telekomunikację Polską... Prokuratura prowadzi śledztwo ws. informatyzacji BOŚ... Nokia znów zwalnia pracowników... W przyszłym roku wzrośnie sprzedaż netbooków... Prawie 4000 ogłoszeń o pracę dla informatyków w pierwszym kwartale... Rynek telekomów rośnie wolniej... Firmy innowacyjne lepiej znoszą kryzys finansowy...

COMPUTERWORLD

ITeraz MazowszeNa infrastrukturę teleinformatyczną, rozwój kompetencji w zakresie społeczeństwa informacyjnego i e-usługi samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył 750 mln zł z funduszy unijnych i środków własnych.

http://p1.idg.pl/r/e5545

Prawie 4000 ogłoszeń o pracę dla informatyków w pierwszym kwartaleDane takie podał portal Pracuj.pl. Liczba ofert dla osób zainteresowanych pracą w IT w I kwartale 2009 roku jest niższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku, choć spadek ten jest jednym z mniejszych obserwowanych na rynku pracy.

http://p1.idg.pl/r/12a26

Kraków stawia na technologieKrakowski Park Technologiczny rozpoczyna realizację projektu badawczego "Perspektywa Technologiczna Kraków-Małopolska 2020". Celem projektu jest wyłonienie zastosowań technologicznych, których wdrażanie przyczyni się do maksymalnego przyspieszenia rozwoju gospodarczego Małopolski oraz opracowanie tzw. map drogowych, czyli szczegółowych scenariuszy wdrażania.

http://p1.idg.pl/r/17771

RZECZPOSPOLITA

Wydawcy przeciwko piractwu i legalizacji ukrytej reklamyIzba Wydawców Prasy przyjęła wczoraj m.in. propozycje zmian w prawie autorskim, które mają chronić ich produkty przed piratami.

http://www.rp.pl/artykul/9211,297973_Wydawcy_przeciwko_piractwu_i_legalizacji_ukrytej_reklamy.html

Miliony klientów, zysków brakJak zarobić na wideo w sieci i nie stracić? Kilkaset milionów ludzi na całym świecie ogląda filmy w Internecie. Ale choć zainteresowanie jest ogromne, biznesowo to wciąż porażka.

http://www.rp.pl/artykul/9211,297974_Miliony_klientow__zyskow_brak.html

W przyszłym roku wzrośnie sprzedaż netbookówSprzedaż komputerów przenośnych w 2010 r. sięgnie 200 mln sztuk. Jedną czwartą tej liczby, 50 mln urządzeń, stanowić będą netbooki, czyli niewielkie laptopy z najniższej półki cenowej - przewiduje JT Wang, prezes firmy Acer, tajwańskiego producenta komputerów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,297962_W_przyszlym_roku_wzrosnie_sprzedaz_netbookow.html

GAZETA PRAWNA

Rynek telekomów rośnie wolniej, a w całym roku jego wartość spadnieWzrost wartości rynku telekomunikacyjnego w Polsce w I kwartale 2009 r. silnie zwolnił. Zmniejszyła się liczba aktywnych kart SIM oraz użytkowników telefonii stacjonarnej. Wzrosła natomiast liczba użytkowników szerokopasmowego Internetu, rozwija się także segment transmisji danych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/314424,rynek_telekomow_rosnie_wolniej_a_w_calym_roku_jego_wartosc_spadnie.html

Firmy innowacyjne lepiej znoszą kryzys finansowyFirmy prowadzące aktywną działalność innowacyjną w Polsce w ograniczony sposób odczuły w 2008 roku skutki kryzysu finansowego. Według informacji Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN średnio wydawały na badania i rozwój 6,85 mln zł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/314323,firmy_innowacyjne_lepiej_znosza_kryzys_finansowy.html

GAZETA WYBORCZA

Kryzys i regulator pogrążają Telekomunikację PolskąZysk największego operatora jest znacznie niższy niż rok temu. Analityków to nie zaskoczyło, zdziwiło ich jednak, że spadek był aż tak duży.

http://wyborcza.pl/1,82244,6550967,Kryzys_i_regulator_pograzaja_Tepse.html

PULS BIZNESU

Nokia znów zwalniaNokia zapowiedziała zwolnienie 450 pracowników i ograniczenie działalności.

http://www.pb.pl/a/2009/04/28/Nokia_znow_zwalnia

Prokuratura prowadzi śledztwo ws. informatyzacji BOŚProkuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie trwającej od 2004 r. informatyzacji Banku Ochrony Środowiska. O nieprawidłowościach powiadomił nowy zarząd banku.

http://www.pb.pl/a/2009/04/28/Prokuratura_prowadzi_sledztwo_ws__informatyzacji_BOS2

MSPStandard

Komputery nie do śmietnikaMenedżerowie IT często wycofują z eksploatacji używany sprzęt. Proces ten należy przeprowadzać rozsądnie, gdyż na dyskach komputerów często znajdują się cenne dane.

http://p1.idg.pl/r/79c78