Środowy Przegląd Prasy

Wrocław i Katowice walczą o wielką inwestycję IBM... Optimus nie szuka inwestora w Japonii... TP przestaje podłączać nowym klientom linie telefoniczne... Polska liderem wśród internetowych fałszerzy... Światowa Biblioteka Cyfrowa już otwarta... Roaming znów stanieje...

COMPUTERWORLD

Dlaczego jednak warto studiować MBAZ prof. Witoldem Bieleckim, prorektorem Akademii Leona Koźmińskiego rozmawiamy o różnicach w programach MBA i tym, co na rynku pracy daje ten dyplom.

http://p1.idg.pl/r/cd763

RZECZPOSPOLITA

Polska liderem wśród internetowych fałszerzy W 2008 r. powstało u nas najwięcej w Europie stron wyłudzających hasła. Większość witryn podszywała się pod strony banków.

http://www.rp.pl/artykul/9211,294559_Polska_liderem_wsrod_internetowych_falszerzy_.html

Światowa Biblioteka Cyfrowa już otwartaŚwiatowa Biblioteka Cyfrowa, w której w Internecie można za darmo korzystać z wybranych zbiorów z bibliotek i archiwów całego świata, została zainaugurowana dziś w siedzibie UNESCO w Paryżu.

http://www.rp.pl/artykul/9129,294302_Swiatowa_Biblioteka_Cyfrowa_juz_otwarta.html

GAZETA PRAWNA

TP przestaje podłączać nowym klientom linie telefoniczneZła informacja dla oczekujących na instalację linii telefonicznej Telekomunikacji Polskiej. Operator w ostatnich dniach wstrzymał nowe inwestycje z tym związane.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/312706,tp_przestaje_podlaczac_nowym_klientom_linie_telefoniczne.html

Średnio 60 tys. zł kary grozi za zerwanie umowy franczyzowej w ITFranczyzodawca, któremu zależy na konkretnej lokalizacji sklepu komputerowego, może zwolnić przedsiębiorcę z opłat wstępnych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/312521,srednio_60_tys_zl_kary_grozi_za_zerwanie_umowy_franczyzowej_w_it.html

GAZETA WYBORCZA

Wrocław i Katowice walczą o wielką inwestycję IBMIBM chce otworzyć w Polsce ogromne centrum informatyczno-usługowe, w którym zatrudni nawet 3 tys. osób z wyższym wykształceniem. Byłaby to największa w Polsce inwestycja z sektora IT.

http://wyborcza.pl/1,75248,6524830,Wroclaw_i_Katowice_walcza_o_wielka_inwestycje_IBM.html

Roaming znów staniejeWysyłanie SMS-ów, ściąganie danych i dzwonienie z telefonów komórkowych za granicę będzie tańsze.

http://wyborcza.pl/1,82244,6524789,Roaming_znow_stanieje.html

PULS BIZNESU

Optimus nie szuka szczęścia w JaponiiPrezes Optimusa do końca półrocza ma znaleźć dla spółki pomysł na życie. Ale nie szuka go w Japonii - mówi Zbigniew Jakubas, inwestor firmy.

http://www.pb.pl/2/a/2009/04/22/Optimus_nie_szuka_szczescia_w_Japonii

PARKIET

Użytkownicy grają, sieciom rosną przychodyJuż 300 tysięcy osób wzięło udział w loterii zorganizowanej dla sieci Era przez grecką firmę Upstream. Wygrywają mercedesy, ale komórkowa sieć i tak na tym najpewniej sporo zyska.

http://www.parkiet.com/artykul/7,802694_Uzytkownicy_graja___sieciom_rosna_przychody.html

MSPStandard

Zatamować wyciek danychInformacja może wyciekać z firmy różnymi drogami. Przedstawiamy typowe zagrożenia i sposoby ich ochrony w przedsiębiorstwie.

http://p1.idg.pl/r/0a0f3

ITPartner

Sprzedaż komputerów w Polsce spadła o 28%W I kwartale 2009 r. w Polsce producenci sprzedali tylko 606 tys. komputerów - wynika z badań firmy IDC.

http://p1.idg.pl/r/d2123