Środowy Przegląd Prasy

Bruksela krytykuje polski UKE... Nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego niezgodna z prawem UE... Polkomtel zaczyna sprzedawać karty kredytowe Citibanku... Rząd przyjął Program Polska Cyfrowa... Procesor Intel Nehalem wkracza do gry... Lekarstwo na problemy z Vistą... Jeszcze tańszy roaming...

COMPUTERWORLD

Z aptekarską dokładnością

Zwykle klienci kredytują z kwartału na kwartał działalność dostawców energii, ciepła czy wody. Ta sytuacja ma się zmienić w ciągu najbliższej dekady dzięki teleinformatyce.

http://p1.idg.pl/r/9842a

Rząd przyjął Program Polska Cyfrowa

Zmiany w prawie ułatwiające modernizację sieci telekomunikacyjnych i uproszczenie procedur w Kodeksie Postępowania Administracyjnego są główną osią rządowego programu "Polska Cyfrowa".

http://p1.idg.pl/r/7957d

Procesor Intel Nehalem wkracza do gry

Coraz więcej producentów ogłasza wsparcie dla nowej platformy Intela - procesorów Xeon opartych na architekturze Nehalem.

http://p1.idg.pl/r/90677

RZECZPOSPOLITA

Polkomtel zaczyna sprzedawać karty kredytowe Citibanku

Współpraca z sieciami GSM. W kilkunastu salonach sieci Plus można już zamówić karty kredytowe. Zacieśnia się kooperacja między bankami i operatorami.

http://www.rp.pl/artykul/67344,281439_Polkomtel_zaczyna_sprzedawac_karty_kredytowe_Citibanku.html

Bruksela krytykuje polski UKE

Dziś publikacja dorocznego raportu Komisji Europejskiej. Regulator tworzy w Polsce stan niepewności zniechęcający do inwestycji - twierdzi Bruksela.

http://www.rp.pl/artykul/67344,281440_Bruksela_krytykuje_polski_UKE.html

Najemca też może odpisać ulgę na Internet

Osoby, które korzystają z Internetu za pośrednictwem telefonu komórkowego oraz pakietów, w których dostęp do sieci jest jedyną usługą, mają prawo do ulgi w podatku.

http://www.rp.pl/artykul/273748,281229_Najemca_tez_moze_odpisac_ulge_na_Internet.html

GAZETA PRAWNA

TP i KPP: nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego niezgodna z prawem UE

W przyjętej przez Sejm nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego znajdują się przepisy niezgodne z prawem Unii Europejskiej - uważają przedstawiciele Telekomunikacji Polskiej i Konfederacji Pracodawców Polskich.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/166954,tp_i_kpp_nowelizacja_prawa_telekomunikacyjnego_niezgodna_z_prawem_ue.html

FORUM

Sam wśród przyjaciół

Młodzieżowa sieć internetowych znajomości Facebook przerodziła się w mass medium kontaktów społecznych.

http://www.tygodnikforum.pl/forum/index.jsp?place=Lead03&news_cat_id=73&news_id=7211&layout=1&forum_id=5214&page=text

WPROST

Nietykalna Streżyńska

Uchodzi za wzór ponadpartyjnego urzędnika, wybitnego fachowca, niestrudzonego bojownika o prawa konsumenta. Jej decyzje wydają się prawnie niepodważalne, a poświęcenie bezgraniczne. Za to m.in. Anna Streżyńska, szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, została w niedawnym rankingu "Wprost" wybrana przez ekspertów na najbardziej wpływową kobietę polskiej polityki.

http://www.wprost.pl/ar/156650/Nietykalna-Strezynska/?I=1368

NET WORLD

UE: jeszcze tańszy roaming

Koszty połączeń roamingowych, wysyłania SMS-ów oraz dostępu do Internetu w sieciach komórkowych systematycznie będą spadać. Na mocy porozumienia, które zawarto dziś (wtorek, 24 marca 2009 r.) w Parlamencie Europejskim, od 1 lipca br. mieszkańcy krajów UE będą chronieni przed zbytnią dowolnością w kształtowaniu cen za mobilne usługi międzynarodowe - opłaty mają być jeszcze niższe od tych zawartych w projekcie ustawy z 2007 roku.

http://p1.idg.pl/r/af57a

MSPStandard

Lekarstwo na problemy z Vistą

Microsoft przygotował Enterprise Desktop Virtualization, rozwiązanie łatające dziurę w kompatybilności aplikacji dla Windows 2000/XP pracujących na Windows Vista.

http://p1.idg.pl/r/b55d9

INFORMATIONStandard

Zdumiewająca dokładność

Podstawowe korzyści z wdrożenia narzędzi Business Intelligence w Grupie TVN dotyczą wsparcia działalności operacyjnej w pionie finansowo-księgowym.

http://p1.idg.pl/r/9acc5