Środowy Przegląd Prasy

Aster odcina piratów od Internetu... Tajne mapy nie pozwalają wykorzystać 200 mln euro na Internet... Przychodnie czterech warszawskich dzielnic połączy nowy system informatyczny... Z Google można oglądać dno oceanów...

COMPUTERWORLD

Strategiczna wizja nadchodzącym kryzysemNie zgadzam się na traktowanie recesji jedynie jako argumentu do cięcia kosztów i ograniczania wydatków, a nie powodu do zmiany całościowej wizji sposobu działania.

http://p1.idg.pl/r/706b9

MSP STANDARD

Bezpieczeństwo wirtualizacjiWirtualizacja wkracza do firm, obsługując coraz bardziej skomplikowane procesy biznesowe. Warto więc zastanowić się nad przyszłością jej i bezpieczeństwem przetwarzanych danych.

http://p1.idg.pl/r/e5bcb

GAZETA PRAWNA

Tajne mapy nie pozwalają wykorzystać 200 mln euro na InternetObszary, na których nie ma Internetu szerokopasmowego, są w Polsce rzadkością - ten zaskakujący wniosek płynie z map opracowanych przez urzędników.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/111463,tajne_mapy_nie_pozwalaja_wykorzystac_200_mln_euro_na_internet.html

GAZETA WYBORCZA

Pirat do sieci nie zajrzyŚciągasz nielegalnie filmy i muzykę? Możesz zostać odcięty od sieci. Na blokowanie Internetu piratom decyduje się coraz więcej operatorów, także w Polsce.

http://wyborcza.pl/1,82244,6233563,Pirat_do_sieci_nie_zajrzy.html

Google w głębinach i na MarsiePopularny program do oglądania Ziemi z lotu ptaka - Google Earth - wzbogacił się o nową funkcję. Bez zamoczenia się można w nim teraz oglądać także dno ziemskich oceanów - imponujące podwodne łańcuchy górskie, rowy i równiny oceaniczne.

http://wyborcza.pl/1,75476,6232031,Google_w_glebinach_i_na_Marsie.html

PARKIET

Jaka będzie tarcza podatkowa Netii?Zarząd Netii nie zdradza, czy założenia z półrocznego sprawozdania dotyczące przyszłych korzyści podatkowych są nadal aktualne. Według nich, w latach 2008-2012 tarcza podatkowa skurczy się o 581 mln zł.

http://www.parkiet.com/artykul/7,778174_Jaka_bedzie_tarcza_podatkowa_Netii_.html

ŻYCIE WARSZAWY

Klikniesz i zbada cię lekarzNa wizytę u specjalisty będzie się można umówić przez Internet. Ma to rozładować kolejki do lekarzy. Według planów, nowy system ruszy za rok w czterech dzielnicach.

http://www.zw.com.pl/artykul/2,331570_Klikniesz_i_zbada_cie_lekarz.html