Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Dopóki MSP lub Framnce Telecom nie ujawnią więcej szczegółów wznowionych negocjacji prasie i analitykom pozostaną tylko spekulacje ileż to mogą być warte akcje TP S.A.

RZECZPOSPOLITA

Jest oferta, ale nie wiadomo jakaBardzo rozbieżne są opinie analityków, co do ceny, którą za akcje TP S.A. zaproponowało konsorcjum France Telecom i Kulczyk Holding. Większość z nich twierdzi, że propozycja nie przekracza 20 zł, ale niektórzy uważają, że może wynosić nawet 25 zł. Pesymiści optują za ceną na poziomie 14-15 zł, ale to oznaczałoby jedną z najniższych w Europie wycen spółki telekomunikacyjnej. Agencja ratingowa Moody's ocenia, że przejęcie przez France Telecom większościowego pakietu udziałów w TP S.A. wpłynie bardzo pozytywnie na ocenę polskiej spółki. (s.B1)

GAZETA WYBORCZA

Jesienna obietnicaDo 2 października przesunięto termin podpisania porozumienia między Szeptelem a Tele Danmark. Jego treścią będzie inwestycja kapitałowa duńskiego operatora i jego współpraca z Szeptelem na terenie Polski. (s.20)

PULS BIZNESU

Grupa SET ma nową ofertęSpółka informatyczna SET z Zabrza zaproponowała bezprzewodowy system komunikacji satelitarnej, która pozwala uniezależnić się od wszelkich naziemnych instalacji telekomunikacyjnych. Koszt jednej anteny to ok. 16 tys. zł. SET liczy na zainteresowanie małych i dużych przedsiębiorstw o rozproszonych oddziałach. Firma wprowadza także na rynek system informacji alarmowej oparty na elektronicznych zabezpieczeniach mieszkania czy samochodu a zintegrowany np. z telefonem komórkowym. (s.9)

PRAWO I GOSPODARKA

Impas w sprawie światłowoduGazprom poinformował, że układanie nowego gazociągu i towarzyszącej mu magistrali światłowodowej przez Polskę utknęło w martwym punkcie. Rosjanie oskarżają stronę polską o blokowanie projektu. (s.2)

Rozmowy przerywane spotemTylko Era GSM zdecydowała się na razie na wprowadzenie niższych opłat za rozmowy telefoniczne przerywane reklamowymi informacjami. Pilotażowy program takiej usługi przeprowadzi także PTK Centertel, ale zdaniem jego przedstawicieli "rozjeżdżają się" oczekiwania potencjalnych odbiorców reklam w stosunku do ich marketingowej wartości. (s.4)

Arena.pl poza obrotemKPWiG podjęła wczoraj decyzję o wycofaniu z publicznego obrotu akcji Areny. Spółka wniosła o to po nieudanej czerwcowej emisji akcji. (s.10)

Spółka podnosi kapitał zakładowyWZA 4Media uchwaliło kolejne podniesienie kapitału spółki do 40 mln zł, które pokryje emisja akcji serii I skierowana do kadry zarządzającej, podmiotów powiązanych i pracowników spółki. (s.13)

PARKIET

Jupiter bardzo taniPokaźny pakiet udziałów w firmach sektora TMT stał się przyczyną spadku notowań NFI Jupiter. Jego walory są obecnie jednymi z najniżej wycenianych na parkiecie, mimo pozytywnych ocen analityków, co do jakości portfela funduszu. Ich zdaniem kluczowa dla Jupitera jest warta 118 mln zł inwestycja w Pro Futuro. Fundusz jest zainteresowany także innymi przedstawicielami sektora telekomunikacyjnego. (s.5)