Środowy Przegląd Prasy

Po odrzuceniu propozycji układowych zarządu Elektrimu przez wierzycieli kurs holdingu spadł do poziomu najniższego od 1993 roku. KGHM rozważa wprowadzenie swoich spółek zależnych na giełdę.

PARKIET

Templeton wychodzi z warszawskiej giełdy

Templeton Developing Markets Trust inwestujący na rynkach rozwijających się zredukował o połowę polski portfel. Obecnie akcje GPW stanowią jedynie 2,4% całego portfela funduszu, Templeton posiada akcje Telekomunikacji Polskiej, PKN Orlen i BRE Banku o łącznej wartości 34,5 mln USD. (s. 1)

”Parkingowym” puszczają nerwy

Akcje Szeptela przeceniono wczoraj o 24%. Według nieoficjalnych informacji Parkietu może mieć to związek z nieobjęciem w terminie przez indywidualnych graczy walorów od parkingowych. W tej sytuacji jeden z nich zdecydował się pozbyć akcji. (s. 2)

Obligatariusze odrzucają propozycje ukladowe

Przedstawiciel obligatariuszy wstępnie odrzucił propozycje układowe Elektrimu. Kurs holdingu spadł do poziomu najniższego od 1993 roku. „Negocjacji może podlegać jedynie wysokość rekompensaty za opóźnienie płatności” – powiedział m.in. Jarosław Golacik z funduszu Centaurus Capital, reprezentujący wierzycieli Elektrimu. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Spółki z grupy KGHM trafią na giełdę

Telefonia Dialog otrzymała od URT zezwolenie na świadczenie usług telekomunikacyjnych w całym kraju. Do końca roku operator chce zwiększyć liczbę obsługiwanych linii dzwoniących do 450 tys. KGHM oprócz poszukiwania branżowych inwestorów dla Telefonii Dialog, rozważą także możliwość wprowadzenia jej obok innych spółek zależnych na giełdę. (s. 3)

PULS BIZNESU

Familijna bez wpłaty Prokomu

Przewodniczący RN Telewizji Familijnej z ramienia Prokomu stwierdził, że firma rozważa wycofanie się ze spółki. Prokom nie wpłacił do tej pory 26 mln zł które zobowiązany był wnieść w zamian za obligacje telewizji do wczoraj. (s. 7)

Netia jest zainteresowana udziałem w konsolidacji

Zarząd Netii nie wyklucza, że po przejęciu spółki przez wierzycieli weźmie ona udział w konsolidacji rynku telekomunikacyjnego w ramach Krajowej Grupy Telekomunikacyjnej. O słuszności planu ratunkowego udało się przekonać 90 % wierzycieli. Jutro akcjonariusze będą głosować nad dwoma ratunkowymi emisjami akcji Netii. (s. 8)