Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

BRE deklaruje wsparcie dla planów rozwoju Elektrimu w branży energetycznej i wraz z Eastbridge chce odkupić od holdingu 49% akcji Elektrimu Telekomunikacji. Zakońćzyło się spotkanie akcjonariuszy HP, którzy zdecydować mieli o fuzji z Compaqiem.

PARKIET

Rynek nie wierzy BREBRE Bank przedstawił wczoraj swoją wizję rozwoju Elektrimu w obrębie branzy energetycznej. Tymczasem według analityków sprzedaż aktywów telekomunikacyjnych Elektrimu nie pozwoli mu na pokrycie wszystkich zobowiązań i tym samym będzie zmuszony do sprzedawania części energetycznej. Podobnie zdają się sądzić inwestorzy – wczoraj akcje Elektrimu rynek przecenił o 14%. (s. 1, 24)

Działalność Andersena poza USA dla KPMGOddziały Arthur Andersen spoza USA zamierzają w październiku br. połączyć się z KPMG International. Wstępne porozumienie w tej sprawie obejmuje oddział brytyjski, niemiecki, włoski i 13 oddziałów azjatyckich Andersena. (s. 1)

Akcjonariusze decydują o fuzjiWe wtorek, o godz. 17 czasu warszawskiego rozpoczęło się w Cupertino w Kalifornii zebranie akcjonariuszy Hewlett-Packard, które zadecydować miało o poparciu dla planu fuzji HP z Compaqiem. O wyniku zadecydować mogli posiadacze niewielkich pakietów kilkuset do kilkudziesieciu akcji. (s. 11)

PRAWO I GOSPODARKA

Deutsche Telekom tnie wydatkiDT zapowiedział w związku z trudną sytuacją firmy radykalne cięcia wydatków – inwestycje w br. zostana zmniejszone o 10% i obniżkę dywidendy o 40%. Zadłużenie DT sięga obecnie 62,1 mld EUR. (s. 12)

PULS BIZNESU

BRE i Eastbridge chcą przejąć ETBRE porozumiał się z Eastbride w sprawie kupna od Elektrimu 49% spółki Elektrim Telekomunikacja, co ma rozwiązać problemy finansowe holdingu. Według BRE, Elektrim ma skoncentrować się na energetyce, bank zadeklarował m.in. pomoc finansową przy przejmowaniu kolejnych spółek energetycznych. BRE chce się wycofać z tej inwestycji w ciągu 2 - 3 lat. (s. 4)

SP: zamiana opłat za licencje na akcje w KGTSkarb Państwa rozważa możliwość umorzenia opłat licencyjnych niezależnym operatorom telekomunikacyjnym, którzy zdecydują się wejść do planowanej Krajowej Grupy Telekomunikacyjnej. Aport SP w nowym podmiocie mógłby wynieść w takim przypadku 1,5 mld zł. (s. 5)

Energis: inwestor do wrześniaNajpóżniej do września br. Energis Polska powienien znaleźć inwestora w miejsce dotychczasowego – brytyjskiego Energis PLC, który posiada 48,7% akcji operatora. Według prezesa Jarosława Mikosa, na początku przyszłego roku Energis powinien odnotować zysk operacyjny. (s. 8)