Środowy Przegląd Prasy

Trudna ale korzystna dla obu stron - tak ewentualną fuzję Optimusa i JTT oceniają analitycy.

PARKIET

Chcemy współpracy a nie konfrontacji

Obligatariusze Elektrimu chcą współpracy i porozumienia w sprawie zadłużenia holdingu, ale nie z obecnym zarządem i jego doradcą finansowym. Przedstawiciele obligatariuszy domagają się nadal spłaty całości długu oraz wynagrodzenia za opóźnienie płatności, co wykluczali prezes Waldemar Siwak i Klesh & Co. (s. 1)

NWZA Netii bez decyzji

Akcjonariusze Netii nie podjęli wczoraj na NWZA, zgodnie z propozycją zarządu, żadnych decyzji. Netia wraz z Telią prowadzą negocjacje z grupą 5 – 6 obligatariuszy posiadających około 70% papierów dłużnych operatora. Kolejne NWZA Netii jest przewidziane na 19 lutego i do tego czasu strony muszą dojść do porozumienia. (s. 3)

PULS BIZNESU

Karen chce odzyskać zaufanie

Karen Notebook uporządkował grupę i planuje m.in. podwoić sieć sprzedaży. Po trzech kwartałach ub. roku według IDC firma miała ok. 12% udziału w rynku komputerów przenośnych. (s. 7)

Optimus jest bliżej fuzji z JTT

Według analityków, ewentualna fuzja Optimusa i JTT nie będzie łatwa, choć wydaje się korzystna dla obu stron. musiałby za kontrolny pakiet JTT zapłacić minimum 40 mln zł, tymczasem spółka ma 40 mln zł zadłużenia, a Urząd Skarbowy bada sprawę dalszych zobowiązań podatkowych na kwotę 18 mln zł. (s. 8)

PRAWO I GOSPODARKA

Fuzje są nieuchronne

Konsolidacje niezależnych operatorów telekomunikacyjnych powinny zacząć się jeszcze w tym roku. Bez tego nie osiągną oni optymalizacji kosztów i nie będą mogli konkurować z TP S.A. (s. 1, 4)

Internetowy sukces WGT

Najważniejszym, wydarzeniem w ubiegłorocznej działalności Warszawskiej Giełdy Towarowej było wdrożenie platformy internetowej. Obroty giełdy wyniosły w ub. roku 440 mln zł, w ostatnim kwartale WGT wykazała zysk operacyjny, a w całym roku obniżyła koszty działalności o 60%. (s. 1, 12)