Środowy Przegląd Prasy

Warszawska prokuratura rozpoczęła dochodzenie w sprawie zatajenia w prospekcie emisyjnym Areny prawdziwych danych o spółce.

PARKIET

Prokuratura w Arenie

Prokuratura Okręgowa w Warszawie rozpoczęła dochodzenie w sprawie zatajenia w prospekcie emisyjnym Areny prawdziwych danych o spółce. Według rzecznika prokuratury, pierwszych informacji o wynikach śledztwa można się spodziewać pod koniec roku. (s. 1, 2)

Odreagowanie na akcjach TP SA

Akcje Telekomunikacji polskiej wzrosły na wczorajszej sesji o 5%. Po postanowieniu URT obniżającym stawki w rozliczeniach międzyoperatorskich z siecią Ery, rynek zareagował bardzo negatywnie. Tymczasem, zdaniem analityków, może zyskać na tym także sama TP S.A., która ponosi wysokie koszty połączeń interkonektowych. (s. 2)

PRAWO I GOSPODARKA

Internet może być tańszy

Prezes URT ogłosił stanowisko w sprawie modelu rozliczeń pomiędzy operatorami sieci telefonicznych a dostawcami usług internetowych. Zaproponowane modele i stawki mają zdynamizować rynek usług dostępu do Internetu, stwierdza komunikat URT. (s. 4)

PULS BIZNESU

Kopernik.pl chce 2,5 tys. klientów

Na wirtualnym rynku prowadzonym w serwisie Kopernik.pl zarejestrowało się 900 sprzedawców i 2,5 tys. kupujących. Spółka liczy, że w 2002 roku na wirtualnym rynku będzie 2,5 tys. firm. (s. 8)

Magicbox na e-telewizory

Firma Magicbox wprowadza na polski rynek webtelewizor - odbiornik telewizyjny umożliwiający dostęp do Internetu. W przyszłym roku firma zamierza sprzedać 60 tys. takich odbiorników. (s. 8)