Środowy Przegląd Prasy

Do końca tygodnia ministerstwo infrastruktury zadecyduje o ulgach w opłatach koncesyjnych operatorów telekomunikacyjnych.

PARKIET

Cesarz spekulacji

Wczorajsza sesja przyniosła odreagowanie ponad 18% spadku Elektrimu z poniedziałku. Akcje holdingu zdrożały o 14,5% przy wolumenie obrotów wynoszącym 4 mln akcji. (s. 1, 3)

Przejęcie KGHM mało prawdopodobne

W ocenie analityków wzrost kursu KGHM o 2,4% przy wzroście obrotów o 170% stanowi reakcję na poprawę notowań miedzi. Ich zdaniem, pomimo przeceny z ostatnich miesięcy, udziały KGHM nie zostaną raczej przejęte przez branżowego inwestora. (s. 3)

Wśród zainteresowanych Deutsche Telekom

Telekom Austria poinformował, że rząd austriacki chce w porozumieniu z Telecom Italia sprzedać jego akcje. Rząd i TI posiadają razem ponad 77% udziałów w TA. W gronie potencjalnych kupców wymienia się przede wszystkim Deutsche Telekom. (s. 10)

PRAWO I GOSPODARKA

Kolejne produkty mBanku

mBank wprowadza dwa nowe produkty: izzyBank dla młodzieży poniżej 18 roku życia, oraz Multiport - platformę dla finansów osobistych. (s. 7)

PULS BIZNESU

Prywatyzacja Stoenu: Vattenfall daje mało

Według nieoficjalnych informacji PB, najwięcej, bo 708 mln zł w przetargu na 25% akcji Stoena zaproponował belgijski Electrabel. Z krótkiej listy oferentów wypaść może jeden z faworytów, szwedzki Vattenfall, który zaoferował najmniej, tj. 356 mln zł. (s. 7)

Operatorzy liczą na ulgi w opłatach koncesyjnych

Ministerstwo Infrastruktury ma czas na wydanie decyzji o odroczeniu płatności tegorocznych rat koncesyjnych operatorów telekomunikacyjnych. W przypadku Netii, Telefonii Lokalnej i El-Netu chodzi prawie o 400 mln zł. (s. 8)