Środowy Przegląd Prasy

Podczas wczorajszej sesji, akcje Interii zyskały 50%. RMF FM zaprzecza pogłoskom o przygotowywanym wezwaniu na akcje portalu.

PARKIET

STGroup złożył wniosek o upadłość

Wrocławski dystrybutor sprzętu komputertowego złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości. Do obecnej sytuacji spółki na pewno przyczynili się też jej główni akcjonariusze – trzej członkowie rady nadzorczej. Od maja do października br. wyprzedali, bez uzgadniania z zarządem spółki, łącznie ponad 13% akcji STGroup. (s. 2)

Wonlok pożyczy Apeximowi

Łódzka firm apożyczy Apeximowi 3,5 mln zł. W przyszłym roku Apexim zamierza pzejąć za 21 mln zł 100% akcji Wonloka. Oba podmioty wiąże osoba prezesa Zbigniewa Mikuska i realizacja wdrożenia w BGŻ. (s. 4)

Już 7,5 zł za Interię

Na wczorajszej sesji kurs Interii wzrósł o 50%, do 7,5 zł. Pomimo pogłosek, stroną kupującą nie jest radio RMF FM. Analitycy uważali dotychczas, że to pogłoska o przygotowywanym przez RMF FM wezwaniu podbija cenę na GPW. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Kwity depozytowe dla zagranicy

Międzynarodowy Dokument Ofertowy nie ma nic wspólnego z planami sprzedaży akcji TP S.A. na giełdach w Nowym Jorku i Londynie. Według Karola Miłkowskiego, dyrektora departamentu spółek strategicznych MSP, zagranicy zostaną zaoferowane GDR-y (globalne kwity depozytowe). Nie wiadomo ile ich będzie. W tej formie jest już notowanych 10% akcji TP SA. (s. 1)

System Isztar skróci odprawy celne

Informatyczny System Zintegrowanej Taryfy Celnej , wdrażany przez GUC, pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na odprawę celną do dwóch godzin. (s. 8)

PULS BIZNESU

Netia nie obejmie akcji Milennium

Netia Holdings odstąpiła od umowy objęcia 100% akcji Milennium Communications za 20,2 mln USD. Powodem jest, według Netii, odmawianie wykonania umowy przez drugą stronę transakcji, Newman Finance Corporation i MC, od listopada 2000 i brak jej odpowiedzi na ostateczne wezwanie do sprzedaży z 14 września br. (s. 8)

Atlantis rezygnuje z sektora high-tech

Giełdowa spółka poinformowała wczoraj o odstąpienia prawa pierwszeństwa zakupu udziałów w firmie telekomunikacyjnej Connextel. Akwizycja firmy, która uzyskała koncesję i zezwolenie ministra łączności na bezprzewodową transmisję danych miało być pierwszym krokiem przekształcenia firmy w podmiot sektora nowych technologii. (s. 10)

GAZETA WYBORCZA

RMF FM TV pod koniec roku?

Krakowska rozgłośnia złożyła w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wniosek o koncesję na telewizyjny kanał satelitarny. Według RMF, ma to być kanał muzyczny z elementami informacyjnymi. (s. 22)