Środowy Przegląd Prasy

Od grudnia 2000 r. portal medyczny Clinika, należący do Computerlandu i Polskiej Grupy Farmaceutycznej oraz spółka CL City, która jest twórcą witryny, nie chcą zapłacić agencji Aha ok. 0,7 mln zł, za przeprowadzoną kampanię reklamową.

PULS BIZNESU

Aha żąda 0,7 mln zł od Cliniki.pl

Od grudnia 2000 r. portal medyczny Clinika, należący do Computerlandu i Polskiej Grupy Farmaceutycznej oraz spółka CL City, która jest twórcą witryny, nie chcą zapłacić agencji Aha ok. 0,7 mln zł, za przeprowadzoną kampanię reklamową. 2 kwietnia br. agencja złożyła wniosek do sądu gospodarczego przeciwko tym podmiotom. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Telefon na figuranta

Świadome oszustwa oraz złe długi powstałe w wyniku niepłacenia przez abonentów za usługi telekomunikacyjne powodują, że każdy z działających w Polsce operatorów sieci GSM traci co miesiąc od kilku do kilkunastu milionów złotych. Poza niepłaceniem przez klientów abonamentów za usługi telefoniczne, istnieją dwa zasadnicze rodzaje oszustw: zakup telefonu z aktywacją na podstawie fałszywych dokumentów lub wejście w posiadanie telefonu za pomocą figurantów. (s. 1)

PARKIET

Vivendi chce akcji Elektrimu

Vivendi przedstawił analitykom i mniejszościowym akcjonariuszom propozycję zmiany udziałów w Elektrimie Telekomunikacji na akcje Elektrimu oraz udział w restrukturyzacji warszawskiego holdingu. Po tej operacji Elektrim kontrolowałby 100% ET, w którym skupionych byłoby 51% udziałów w PTC i 100% w firmie Bresnan. Francuzi poinformowali, że po ostatnich zakupach mają 6,35% głosów w polskim holdingu. (s. 1)

ComputerLand w B2B

Spółka Stalportal, która jest jednym z największych przedsięwzięć ComputerLandu w sektorze B2B, została zarejestrowana. Podpisano również umowę z , dzięki której oferta spółki będzie dostępna przez internetową platformę ComputerLandu – CLExpress. Kapitał zakładowy Stalportalu wynosi 3,5 mln zł. Firma zajmie się m.in. prowadzeniem wertykalnego portalu internetowego, który umożliwi handel stalą oraz towarami przemysłowymi, dostarczaniem oprogramowania i badaniem rynku. (s. 4)

GAZETA WYBORCZA

Długa pogoń za Europą

Dopiero za 6 lat będzie w Polsce ponad 15 mln użytkowników telefonii komórkowej, czyli pod względem liczby abonentów na 100 mieszkańców osiągniemy poziom krajów Unii Europejskiej sprzed roku – wynika z raportu Domu Inwestycyjnego BRE Banku. W ubiegłym roku liczba abonentów wzrosła o 2,8 mln – do 6,75 mln. (s. 24)

RZECZPOSPOLITA

URT oceni operatorów

Dziś, wraz z ukazaniem się 31. nr „Dziennika Ustaw”, weszło w życie dawno oczekiwane rozporządzenie ministra łączności, które w ciągu kilku tygodni pozwoli uznać Telekomunikację Polską za podmiot dominujący na rynku. Dzięki temu Urząd Regulacji Telekomunikacji będzie mógł – jeśli uzna za stosowne – m.in. ingerować w politykę cenową TP S.A. Minister uznał, że podstawowym kryterium dla ustalania pozycji operatora telekomunikacyjnego na rynku będzie suma przychodów z powszechnych usług telekomunikacyjnych, a kryterium pomocniczym ma być liczba łączy lub linii abonenckich albo liczba abonentów. (s. B3)