Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Google bierze DoubleClick... Lenovo planuje akwizycje... Nowy nabytek Tradusa... Na miejsce Clearwire'a mogą wejść nowi gracze... Minister skarbu spotka się z Vodafone... Telekomy będą sprzedawać usługi w pakietach... Środa Dniem Wolności w Internecie...

COMPUTERWORLD

Niezbędnik sieciowca, czyli 10 aplikacji, które mogą Ci się przydaćChcesz się sprawdzić jako haker? Przyda Ci się narzędzie które samo zbada i zraportuje jakie urządzenia pracują w Twojej sieci? Potrzebujesz aplikacji do zdalnego monitoringu serwerów? A może programu, który sprawdzi czy żaden intruz nie próbował włamać się Twójego komputera? Prezentujemy zestaw bezpłatnch programów sieciowych przydatnych internautom i administratorom sieci.

http://p1.idg.pl/r/4221c

RZECZPOSPOLITA

Na miejsce Clearwire'a mogą wejść nowi graczeWimax nie wypalił. Miała być ostra walka o rynek, ale po trzech latach w Polsce Amerykanie mówią pas.

http://rp.pl/artykul/105472.html

Zarząd TP SA rekomenduje 1,5 zł dywidendy na akcjęZarząd TP SA będzie rekomendował WZA przyjęcie propozycji wypłaty 2.053 mln zł dywidendy, czyli 1,5 zł na jedną akcję oraz wykup akcji własnych w celu umorzenia za łączną kwotę nie przekraczającą 700 mln zł.

http://rp.pl/artykul/105345.html

Podatek roczny przez InternetRozliczenie rocznego zeznania podatkowego z każdego zakątka świata umożliwia podatnikom nowy portal pitroczny.pl.

http://rp.pl/artykul/105430.html

Środa Dniem Wolności w InternecieReporterzy bez Granic organizują dzisiaj pod patronatem UNESCO pierwszy Dzień Wolności w Internecie.

http://rp.pl/artykul/105361.html

Jak Internet zbliża uczonychJuż 300 tys. użytkowników ma Index Copernicus, stworzony przez Polaka globalny serwis dla naukowców. Służy nie tylko nawiązywaniu kontaktów, ale także ocenianiu dorobku pracy badaczy. Aby się do niego dostać, trzeba przejść przez sito weryfikacji.

http://rp.pl/artykul/105302.html

Chemiczny komputer steruje robotamiDzięki wynalazkowi japońskich naukowców można kierować najmniejszymi maszynami, tzw. nanobotami, o rozmiarach kilku miliardowych części metra.

http://rp.pl/artykul/105541.html

GAZETA PRAWNA

Operatorzy komórkowi też będą sprzedawać usługi w pakietachJeszcze w tym roku operatorzy komórkowi pójdą w ślad tradycyjnych telekomów i operatorów telewizji kablowej: rozpoczną sprzedaż usług w pakietach.

http://p1.idg.pl/r/d7203

Polkomtel: będą rozmowyMinister skarbu spotka się z Vodafone - poinformował PAP, powołując się na biuro prasowe resortu.

http://p1.idg.pl/r/fbdeb

GAZETA WYBORCZA

Filmy i seriale pohulają w InternecieDziś rusza Hulu.com - wspólny projekt NBC Universal i News Corp. to pierwsza tak poważna odpowiedź medialnych gigantów na popularność YouTube i iTunes.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5013871.html

Google bierze DoubleClickPomimo protestów konkurentów internetowy gigant dostał od Komisji Europejskiej zielone światło na przejęcie spółki DoubleClick.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5013868.html

GAZETA.PL

Nowy nabytek TradusaBrytyjski Tradus, właściciel portalu aukcyjnego Allegro.pl, przejął wczoraj estońską spółkę internetową Moonish Media.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5013870.html

PULS BIZNESU

Lenovo planuje akwizycjeNajwiększy chiński producent komputerów chce inwestować w przejęcia zagranicznych firm. Dzięki temu liczy na zwiększenie udziałów w globalnym rynku.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=9131a14f-9df1-4200-80a9-6fdc23f5025c&date=2008-03-12

(dostęp płatny)

DZIENNIK

Kaczyński: Internautami łatwo manipulowaćJakie zdanie ma prezes PiS o polskich młodych internautach? Nie najlepsze. "Można nimi najłatwiej manipulować" - uważa Jarosław Kaczyński. Jacy są w oczach byłego premiera? Oglądają na komputerze filmiki, pornografię i popijają przy tym piwo.

http://www.dziennik.pl/polityka/article136967/Kaczynski_Internautami_latwo_manipulowac.html