Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

UKE wymusza obniżkę cen rozmów na komórki... Emax ostatni raz na giełdzie... E-apteki pod realną kontrolą... Merlin.pl chce budować internetowy koncern... Operatorzy czekają na wyrok ws. Streżyńskiej... Wyłudził 5 mln zł na fałszywe faktury za telefon... Pracują wszystkie fabryki LG Philips... Bezpieczeństwo systemów informatycznych... Dzieci w sieci...

RZECZPOSPOLITA

Sesja była nudna, ale rekord padłWczoraj po raz ostatni notowane były akcje spółki informatycznej Emax. Giełda zawiesiła notowania do czasu wykluczenia papierów Emax z obrotu giełdowego w związku z połączeniem z firmą Sygnity (dawniej Computerland).

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070530/ekonomia/ekonomia_a_26.html

Wirtualne apteki będą pod realną kontroląNa paczce dostarczanej z e-apteki nie będzie wykazu zamówionych leków z nazwiskiem pacjenta - wynegocjowali e-aptekarze. Nie udało się im jednak uwolnić od całodobowych dyżurów telefonicznych.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070530/prawo/prawo_a_3.html

Zdjęcie skazanego trafi do InternetuKażdy, kto ma dostęp do Internetu, będzie mógł wejść na specjalną stronę i przejrzeć zdjęcia skazanych, którzy zostali ukarani przez sąd publikacją wizerunku.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070530/prawo/prawo_a_6.html

Najlepsi informatycy z najlepszych uczelniLudzie z branży IT mogą dziś przebierać w ofertach pracy, a o tych najlepszych zabiegają światowe firmy.

http://rzeczpospolita.pl/dodatki/karieraibiznes_070530/karieraibiznes_a_1.html

COMPUTERWORLD

SAP wierzy w SaaSNajważniejszą informacją kolejnej edycji konferencji SAPPHIRE była zapowiedź premiery nowego pakietu dla małych i średnich firm znanego pod kryptonimem A1S.

http://p1.idg.pl/r/01378

GAZETA PRAWNA

Regulator wymusza obniżkę cen rozmów na komórkiUKE zamierza wprowadzić maksymalne ceny za rozmowy ze stacjonarnej sieci Telekomunikacji Polskiej do sieci komórkowych. W efekcie cena minuty rozmowy spadłaby o ponad 21 proc.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1974.81.0.39.6.1.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Merlin.pl chce budować internetowy koncern Merlin.pl zapowiada budowę dużej internetowej grupy handlowej z różnym asortymentem. Dawna księgarnia zaczęła od przejęcia sklepu ze sprzętem foto-wideo e-cyfrowe.pl.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,4187373.html

Wyłudził 5 mln zł na fałszywe faktury za telefonPonad 5 mln zł wyłudził od firm w całej Polsce 39-letni obywatel Węgier, który przysyłał im polecenia przelewu do złudzenia przypominające faktury jednego z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych. 630 tys. faktur zostało zapłaconych, zanim wczoraj aresztował go sąd.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4185275.html

GAZETA.PL

Operatorzy czekają na wyrok ws. StreżyńskiejCzy po ostatnich decyzjach sądów UKE, regulatorowi rynku, grozi paraliż? - Pracuję normalnie, ale jestem też gotowa na rozmowę z premierem o moich dalszych losach - mówi prezes urzędu Anna Streżyńska.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4187369.html

Rozmowa z Anną Streżyńską, prezes UKEGrożono mi, ale nic się nie stało

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4187377.html

DZIENNIK

Superkabel w Nowym JorkuWkrótce do 300 tys. mieszkań w Nowym Jorku prąd popłynie kablem zbudowanym z nadprzewodnika. Kabel elektryczny opracowany przez firmę American Superconductor przypominać będzie termos, przez który popłynie ciekły azot.

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=255&ShowArticleId=46465

PULS BIZNESU

Pracują wszystkie fabryki LG PhilipsDziś Koreańczycy świętują, bo pracuje wszystkich dziewięć fabryk w Kobierzycach. W 2011 r. będzie tu zatrudnionych 11,5 tys. osób.

http://www.pb.pl/Issue.aspx?id=340e7d5f-2166-4f67-9a4b-719d2da6f431&date=2007-05-30

(dostęp płatny)

GAZETA BANKOWA

Bezpieczeństwo systemów informatycznychProblem bezpieczeństwa jest nie tylko nierozwiązany, ale ciągle lekceważony.

http://www.gazetabankowa.pl/pl/dokumenty/technologie

POLITYKA

Dzieci w sieciPortale społecznościowe mogą być niebezpieczne dla dzieci, poinformowało w poniedziałek 28 maja Biuro Rzecznika Praw Dziecka na specjalnej konferencji.

http://technopolis.polityka.pl/?p=102