Środowy Przegląd Prasy

Wątpliwości wokół informatyzacji PKO BP... Konkurs na SIS II ważny... NTT chce zebrać od inwestorów ponad 50 mln zł... Unia chce liberalizacji rynku zakładów internetowych, Polska nie... System informatyczny SIMiK, autorstwa Comarchu, do obsługi pomocy z UE ostatecznie wylądował w koszu... IDS Scheer lepiej na światowych i polskim rynkach... Komórki ratują France Télécom... Ergo Hestia stawia na internet... Microsoft krytykuje Google... Komputerowy makler...

RZECZPOSPOLITA

Bez granic dla hazardu w Internecie

Wczoraj Europejski Trybunał Sprawiedliwości opowiedział się za liberalizacją rynku zakładów internetowych, wydając wyrok korzystny dla brytyjskiego bukmachera, któremu zabroniono działalności we Włoszech. Tymczasem polski rząd chce wprowadzić regulacje podobne do włoskich.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070307/ekonomia/ekonomia_a_13.html

Wkrótce ruszy system do obsługi dotacji

Wart kilkanaście milionów złotych system informatyczny SIMiK do obsługi pomocy z UE ostatecznie wylądował w koszu. Jeszcze w tym roku ruszyć ma nowy, mniej skomplikowany.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070307/ekonomia/ekonomia_a_32.html

IDS Scheer lepiej na światowych i polskim rynkach

Do 354 mln euro na świecie i do 28,4 mln zł w Polsce wzrosły w roku finansowym 2006 przychody informatycznej firmy IDS Scheer.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070307/ekonomia/ekonomia_a_44.html

Komórki ratują France Télécom

Francuski operator zmniejszył w 2006 r. zysk netto o 27 proc. do 4,139 mld euro na skutek kosztów restrukturyzacji, obniżki cen na głównych rynkach i deprecjacji swego majątku.

Konkurs na SIS II ważny

Konkurs na stworzenie projektu Krajowego Rejestru Informatycznego, będącego elementem systemu Schengen SIS II, jest ważny - uznał we wtorek warszawski Sąd Okręgowy.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070307/prawo/prawo_a_14.html

GAZETA PRAWNA

NTT chce zebrać od inwestorów ponad 50 mln zł

Do 55,2 mln zł planuje uzyskać z emisji ponad 11 mln akcji NTT, największy polski producent komputerów i piąty co do wielkości dostawca komputerów na nasz rynek.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1917.81.194.2.8.2.0.1.htm

Ergo Hestia stawia na internet

W tym roku Ergo Hestia zamierza uruchomić projekt sprzedaży przez internet. - Widzimy, że na rynku brytyjskim ubezpieczyciele direct odchodzą od sprzedaży telefonicznej, na rzecz internetu - mówi Piotr Śliwicki, prezes Ergo Hestia.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1917.81.10.2.6.2.0.1.htm

GAZETA.PL

Komputerowy makler

Agencja informacyjna Dow Jones Newswires oferuje swoim klientom informacje, które mogą czytać komputery. I na ich podstawie podejmować decyzję o sprzedaży albo zakupie papierów wartościowych lub walut.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3968376.html

Przetarg dla przyjaciół w PKO BP?

Wątpliwości wokół informatyzacji PKO BP. Czy warunki wartego kilkanaście milionów złotych przetargu ustalono w taki sposób, by promować "zaprzyjaźnioną" firmę? Bank twierdzi, że wszystko jest w porządku.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3968383.html

Microsoft krytykuje Google

Microsoft przyłącza się do chóru krytyków Google. Jeden z głównych prawników koncernu oskarża e-giganta o "beztroskie" podejście do praw autorskich

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3968384.html

POLITYKA

Wojna na konsole

Do polskich sklepów trafi niebawem PlayStation 3 - konsola do gier firmy Sony. To nowa konkurentka Xboksa 360 - konsoli Microsoftu. Dwie wielkie firmy stoczą walkę o nasze względy.

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead33&news_cat_id=1253&news_id=211555&layout=18&forum_id=8671&fpage=Threads&page=text