Środowy Przegląd Cyfrowy

Firmy hostingowe nie reagują na wejście 1&1... Torrenty zdjęte siłą... Google zrzuca konkurencję ze swojej wyszukiwarki?... Do sieci wyciekł kolejny szkic ACTA... Serwisy łączą siły, by łączyć ludzi... Zagadkowe logo Google...

WYBORCZA.BIZ

Google zrzuca konkurencję ze swojej wyszukiwarki?

Google przejął firmę ITA Software Inc, która robi wyszukiwarki dla największych serwisów do zamawiania biletów lotniczych. Konkurencyjne firmy obawiają się, że przez to przejęcie mogą zniknąć z Google. Sprawą zajął się amerykański Departament Sprawiedliwości.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8346631,Google_zrzuca_konkurencje_ze_swojej_wyszukiwarki_.html

Dziennik Internautów

ACTA: Kolejny przeciek mimo tajemniczości USA

Do sieci wyciekł kolejny szkic ACTA - międzynarodowego porozumienia antypirackiego, które powstaje w niezwykłej tajemnicy. W dokumencie jest mniej nawiasów kwadratowych, co znaczy, że strony negocjacji zaczynają się dogadywać. Instytucje UE coraz bardziej chcą jawności negocjacji, ale na przeszkodzie stoją Stany Zjednoczone.

http://di.com.pl/news/33561,0,ACTA_Kolejny_przeciek_mimo_tajemniczosci_USA.html

Torrenty zdjęte siłą?

Gdy metody polubowne nie skutkują, niektórzy przechodzą do rozwiązań bardziej radykalnych. Czy takie działania mogą okazać się pomocne w walce z nielegalną wymianą plików?

http://di.com.pl/news/33573,0,Torrenty_zdjete_sila.html

Firmy hostingowe nie reagują na wejście 1&1

Pomimo wejścia nowego, dużego gracza na rynek usług hostingowych żadna z zapytanych przez Dziennik Internautów firm nie planuje specjalnych promocji z tej okazji, czekając na ruchy konkurencji. Wydaje się jednak, że większa liczba dużych graczy na tym rynku powinna w końcu doprowadzić do obniżenia cen lub zwiększenia jakości świadczonych usług.

http://di.com.pl/news/33566,0,Firmy_hostingowe_nie_reaguja_na_wejscie_11.html

Serwisy łączą siły, by łączyć ludzi

Portal We-Dwoje.pl rozpoczyna współpracę z serwisem randkowym Przeznaczeni.pl. Efektem działań jest portal Randki.We-Dwoje.pl.

http://di.com.pl/news/33563,0,Serwisy_lacza_sily_by_laczyc_ludzi.html

Media2.pl

Zagadkowe logo Google

Google często ozdabia swoje logo z okazji ważnych wydarzeń, rocznic. Dziś (7 września 2010) logo wyszukiwarki w niektórych krajach zostało zastąpione przez rój interaktywnych kulek w technologii HTML5, które można rozgonić kursorem myszki. Po raz pierwszy nie jest znana okazja nowego Doodle. W internecie krążą plotki.

http://media2.pl/internet/68520-zagadkowe-logo-google-wideo.html