Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Spam w 'komórkach' - operatorzy też płacą kary

Jak donoszą reporterzy Agence France-Presse, niemiecki operator telefonii komórkowej Debitel został ukarany przez duński sąd karą 2 milionów koron (ok. 456 tys. USD) za masowe wysyłanie SMSów i e-maili na telefony komórkowe użytkowników konkurencyjnej firmy.

Przypomnijmy początki całej sprawy: w kwietniu 2003 r. Debitel wysłał 12 tysięcy wiadomości tekstowych i 36 tys. e-maili, wszystkie o treści reklamowej, do abonentów konkurencyjnego operatora komórkowego Telmore, która to firma była w tym czasie przejmowana przez duńskiego operatora TDC.

Hagen Jorgensen, jeden z pokrzywdzonych konsumentów, który złożył do sądu pozew przeciwko firmie Debitel, oznajmił dziennikarzom, że jest zadowolony z wyroku. "Wyrok stanowi czytelny sygnał, że prawo nie zezwala na spam", powiedział Jorgensen.