Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Spam - irytujący, ale... przydatny

Otrzymywanie niezamawianych e-maili reklamowych co prawda bardzo denerwuje internautów, ale nie przeszkadza im w korzystaniu z ofert przesyłanych przez spammerów - wykazały badania przeprowadzone przez firmę Forrester Research na zlecenie Business Software Alliance.

Z danych przedstawionych przez brytyjski oddział BSA wynika, że 90% brytyjskich internautów otrzymuje spam, zaś co piątemu z nich zdarzyło się skorzystać z zawartej w spamie oferty sprzedaży oprogramowania.

Przedstawiciele BSA boleją nad tym, że internauci nie zwracają uwagi na fakt, iż oferowane przez spammerów oprogramowanie nie jest legalne. Co więcej - dla wielu z nich nie stanowi to żadnego problemu. "Wielu internautów nie zdaje sobie sprawy z prawdziwych motywów spammerów, którzy nie tylko sprzedają w sieci nielegalne materiały, ale także próbują wykorzystać spam do wykradania cennych informacji" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez organizację.

Business Software Alliance skupia największych światowych producentów oprogramowania - do organizacji należą m.in. Adobe, Apple, Corel, Microsoft i Symantec. Jej celem jest walka z piractwem komputerowym oraz promocja korzyści płynących z korzystania z legalnego oprogramowania.