Sony Ericsson i Google: bloguj z komórki

Sony Ericsson i Google zaoferują urządzenia z aplikacją do prowadzenia blogów zintegrowaną z aparatem cyfrowym. Na ekranie komórki K610 UMTS czy handsetów K800 oraz K790 użytkownicy zobaczą też ikonki, które umożliwią łatwy dostęp do wiedzy, którą indeksuje Google.

Dzięki współpracy z Google, Sony Ericsson umożliwi użytkownikom dzielenie się informacjami i zdjęciami na prowadzonym przez siebie blogu. Jan Wäreby, Corporate Executive Vice President, szef sprzedaży i marketingu Sony Ericsson podkreślił, że dzięki współpracy z Google użytkownicy końcowi będą mogli również sprawnie dotrzeć do informacji dostępnych w internecie.

Nikesh Arora, wiceprezes ds. europejskich przedsięwzięć Google zauważył, że zaawansowani technologicznie użytkownicy stają się coraz bardziej ruchliwi i wymagają dostępu do informacji gdziekolwiek są. Produkty stworzone wspólnie z Sony Ericsson pozwolą użytkownikom dostarczyć bardziej spersonalizowanych i równocześnie przyjaznych doznań w obcowaniu z technologią.

Sony Ericsson zdecydował się na wprowadzenie wyszukiwarki Google na wszystkie telefony komórkowe z dostępem do internetu. W mobilnej przeglądarce na stałe wyeksponowana ma być ikonka Google.

***

Niedawno donosiliśmy o rozpoczęciu współpracy Google z operatorem telefonii komórkowej Vodafone.