Soho.pl - polskie MP3 za 1,5 zł

W najbliższy poniedziałek zostanie uruchomiony serwis Soho.pl, oferujący możliwość zakupu muzyki w formacie MP3. Soho.pl jest przedsięwzięciem firmy fonograficznej Box Music - dostępne w nim będą przede wszystkim nagrania polskich artystów. Na początek w katalogu Soho.pl znajdziemy ok. 1000 nagrań - "Nasz katalog będziemy sukcesywnie rozbudowywać - już teraz zgłasza się do nas wielu artystów, chcących udostępniać w Soho.pl swoje nagrania. Chcemy, by nasza oferta była alternatywą dla muzyki oferowanej przez zachodnie wytwórnie" - zapowiada Bogdan Tyc, właściciel Box Music.

"Nagrania dystrybuowane będą w postaci niezabezpieczonych plików MP3 (w dwóch wersjach różniących się jakością), którymi będzie można dowolnie dysponować - np. nagrać na płytę CD czy skopiować do przenośnego odtwarzacza audio" - mówi Bogdan Tyc.

Za pobranie jednego pliku trzeba będzie zapłacić 3 zł. Jednak, jeśli użytkownik zdecyduje się na zapłacenia kartą lub w drodze przelewu, to warunki są inne - każde wpłacone na konto 10 zł powiększa jego saldo o dwukrotność tej kwoty (tzn. jeśli wpłaci się 10 zł, to konto wzbogaci się o 20 zł). Przedstawiciele Soho.pl tłumaczą, że dzięki temu realna cena pojedynczego pliku dla takich użytkowników spada do 1,5 zł. Opłata realizowana za pośrednictwem wiadomości SMS zawsze wynosi 3 zł - z uwagi na, jak tłumaczy właściciel Box Music, "zbójeckie prowizje operatorów".

Soho.pl - polskie MP3 za 1,5 zł

Soho.pl

"Pierwotnie chcieliśmy stworzyć serwis oferujący jedynie nagrania artystów z naszej "stajni", jednak w miarę prac nad Soho.pl zgłaszało się do nas coraz więcej wytwórni i artystów, którzy zainteresowani byli publikowaniem u nas swoich utworów. Dlatego też w chwili otwarcia w Soho.pl będzie można znaleźć piosenki artystów nagrywających dla nas, a także wytwórni MJM i SilverTon. Dodatkowo, dostępne będą również nagrania artystów niezależnych, nie związanych z konkretnymi wytwórniami" - tłumaczy Bogdan Tyc. Właściciel Box Music dodaje również, że w planach jest sukcesywne rozbudowywanie katalogu - przede wszystkim o nagrania polskich artystów, którzy obecnie mają problemy z "przebiciem się" ze swoimi materiałami do największych wytwórni czy rozgłośni radiowych.

Aby korzystać z serwisu - który co prawda rusza dopiero w poniedziałek, ale już teraz testowo dostępny jest pod adresemhttp://www.boxmusic.madonet.pl - należy się zarejestrować. Dopiero po rejestracji można kupować nagrania - wcześniej jednak użytkownik ma możliwość odsłuchania krótkiej próbki każdej piosenki.

W katalogu Soho.pl znajdziemy sporo polskiej klasyki rockowej - nagrania m.in. Chłopców z Placu Broni, Daabu, Dżemu, Hedone, Mancu czy Lecha Janerki. Nagrania podzielone są na pięć głównych kategorii - pop, rock, dance, hip-hop i klasyka. Niestety, w niektórych z nich znajdziemy zaledwie po kilka utworów (np. hip-hop czy klasyka). Najwięcej piosenek zgromadzono w sekcjach rock oraz pop.

"Wiadomo, że jedną z przyczyn piractwa fonograficznego w Polsce są utrzymujące się od lat wysokie ceny płyt. Mam nadzieję, że nasza oferta w jakiś sposób przyczyni się do zmiany tego stanu rzeczy - tym bardziej, iż zamierzamy nie tylko rozbudowywać katalog, ale także obniżać ceny" - zapowiada Bogdan Tyc.

W przyszłości Soho.pl ma być również wzbogacony m.in. o serwis informacyjny oraz możliwość pobierania innych materiałów - np. filmów, gier, czy programów.

Więcej informacji:

http://www.boxmusic.madonet.pl

http://www.soho.pl