Sirius.pl: nowy inwestor chce wznowić działanie sklepu

Wszystko wskazuje na to, że głośna ostatnio sprawa upadłości sklepu internetowego Sirius.pl może się doczekać szczęśliwego finału. Na stronie sklepu pojawiło się oświadczenie nowego zarządu spółki.

W artkule Sirius.pl - kolejne problemy w polskim e-commerce? informowaliśmy, że jeden z największych polskich sklepów internetowych, Sirius.pl, zawiesił swoją działalność. Tymczasem nowy zarząd spółki opublikował na stronie sklepu oświadczenie na temat jej stanu prawnego oraz planów na najbliższą przyszłość.

W oświadczeniu tym możemy przeczytać, że w dniu 28 stycznia 2009 r. poprzedni zarząd Sirius.pl złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. W dniu 30 stycznia 2009 r. nowy inwestor nabył 100% udziałów spółki, odwołując dotychczasowych członków zarządu. W dniu 31 stycznia 2009 r. powołano nowy zarząd spółki.

Nowy inwestor rozpoczął już restrukturyzację przedsiębiorstwa. Jego zamiarem jest doprowadzenie do układu z wierzycielami i wznowienie działalności handlowej sklepu.

Zarząd przeprasza też za zaistniałą sytuację i podaje adresy e-mail, za pośrednictwem których klienci mogą kontaktować się w sprawie serwisu gwarancyjnego oraz zamówień, które nie zostały zrealizowane.