Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Serwisy tworzone przez użytkowników coraz popularniejsze

Serwisy tworzone przez użytkowników cieszą się coraz większą popularnością w Wielkiej Brytanii, donosi comScore. Najpopularniejszy z nich to Wikipedia, która jest 16 najczęściej odwiedzaną stroną i ma 6,5 mln użytkowników. To 253% więcej niż rok temu. Ogromny wzrost zanotował serwis MySpace, w lipcu 2006 odwiedziło go o 467% więcej użytkowników niż rok wcześniej.

MySpace.com miał w kwietniu 5,2 mln użytkowników i był 27 najpopularniejszą witrynę. W pierwszej pięćdziesiątce najpopularniejszych witryn z zawartością tworzoną przez użytkowników (UGC - user generated content) znalazły się jeszcze serwisy Piczo.com, YouTube.com i Bebo.com.

Strony zaklasyfikowane jako UGC powodują większe zaangażowanie użytkownika. Spędza on na nich miesięcznie średnio 79,9 minuty w porównaniu z 32,2 minuty, które średnio spędza na stronach z pierwszej pięćdziesiątki nie sklasyfikowanych jako user-generated-content. Serwisy z zawartością tworzoną przez internautów mają też średnio więcej odsłon na użytkownika - 217, w stosunku do 52, przy innych serwisach.

Serwisy tworzone przez użytkowników coraz popularniejsze

Więcej: comScore (w języku angielskim)