Serwis dla rodziny tym razem od WP

Powstał kolejny serwis społecznościowy, który będzie starał się przyciągnąć osoby zainteresowane tworzeniem drzew genealogicznych swoich rodzin. Tym razem twórcą projektu jest Wirtualna Polska.

Podstawową funkcjonalnością serwisu Bliscy.pl jest tworzenie drzewa genealogicznego rodziny. Istotną opcją serwisu jest również możliwość tworzenia albumów ze zdjęciami oraz filmami wideo z ważnych uroczystości rodzinnych.

W polskim internecie można znaleźć już serwisy oparte o podobny model działalności. W zeszłym tygodniu Gadu-Gadu przekształciło umożliwiający tworzenie drzew genealogicznych serwis Trees.pl w zRodziną.pl, a najpopularniejszą skupiającą rodziny witryną jest Moikrewni.pl, która to w sierpniu przycięgnęła 384 tys. użytkowników (wg. Megapanel PBI\Gemius).

Czym Bliscy.pl zamierza przyciągnąć użytkowników? - "Już wkrótce wzbogacimy serwis o kolejne opcje, które zdecydowanie wyróżnią Bliskich spośród podobnych serwisów w Sieci. Pierwszą będzie kalendarz, który pozwoli zebrać i skatalogować wszelkie daty ważne dla rodzin użytkowników, z praktyczną funkcją "przypomnienia", co pomoże nie zapominać o urodzinach cioci, rocznicy ślubu rodziców czy imieninach teściowej" - mówi Hanna Węsierska, pomysłodawca i koordynator projektu bliscy.pl

Za pośrednictwem bliscy.pl można też będzie wkrótce odnajdywać krewnych czy też budować biografię rodziny czy też dziennik członka rodziny, w którym może będzie opisywać swoje życie i rodzinne historie (jak np. dzień ślubu).