Serwis YouTube Live uruchomiony

Serwis YouTube uruchomił usługę pozwalającą internautom na oglądanie transmisji na żywo.

Serwis, który nazywa się YouTube Live, dodaje do YouTube’a nowy element - możliwość zamieszczania oraz oglądania transmisji na żywo przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Co prawda obecnie w YouTube Live kanały na żywo może umieszczać jedynie wybrane grono partnerów YouTube'a, lecz ich lista powinna zostać w ciągu najbliższych miesięcy mocno rozbudowana. Na szczęście oglądać może je każdy. Miejmy nadzieję, że z czasem również każdy będzie mógł prowadzić własny kanał.

Zainteresowani mogą korzystać z nowej funkcjonalności wchodząc na stworzoną w tym celu stronę. Za kilkanaście godzin będzie tam można obejrzeć np. mecz bardzo popularnego w niektórych krajach krykieta. Strona podzielona jest na kilka sekcji, w których znaleźć można informacje na temat kanałów dostępnych obecnie na żywo oraz nadchodzących, podzielonych na trzy grupy - "dzisiaj", "jutro" i "ten tydzień".

Czy nowa usługa może zagrozić telewizji? Trudno powiedzieć. Warto tu jednak przypomnieć, że przedstawiciele Google poinformowali w tamtym tygodniu o zamiarze zainwestowania przez ich firmę 100 milionów dolarów w uruchomienie około 20 kanałów tematycznych, na których przez kilka godzin w tygodniu będzie można śledzić wydarzenia ze sfery muzyki, rozrywki i sportu.