Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Serwis YouTube Live uruchomiony

Serwis YouTube uruchomił usługę pozwalającą internautom na oglądanie transmisji na żywo.

Serwis, który nazywa się YouTube Live, dodaje do YouTube’a nowy element - możliwość zamieszczania oraz oglądania transmisji na żywo przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Co prawda obecnie w YouTube Live kanały na żywo może umieszczać jedynie wybrane grono partnerów YouTube'a, lecz ich lista powinna zostać w ciągu najbliższych miesięcy mocno rozbudowana. Na szczęście oglądać może je każdy. Miejmy nadzieję, że z czasem również każdy będzie mógł prowadzić własny kanał.

Zainteresowani mogą korzystać z nowej funkcjonalności wchodząc na stworzoną w tym celu stronę. Za kilkanaście godzin będzie tam można obejrzeć np. mecz bardzo popularnego w niektórych krajach krykieta. Strona podzielona jest na kilka sekcji, w których znaleźć można informacje na temat kanałów dostępnych obecnie na żywo oraz nadchodzących, podzielonych na trzy grupy - "dzisiaj", "jutro" i "ten tydzień".

Czy nowa usługa może zagrozić telewizji? Trudno powiedzieć. Warto tu jednak przypomnieć, że przedstawiciele Google poinformowali w tamtym tygodniu o zamiarze zainwestowania przez ich firmę 100 milionów dolarów w uruchomienie około 20 kanałów tematycznych, na których przez kilka godzin w tygodniu będzie można śledzić wydarzenia ze sfery muzyki, rozrywki i sportu.