Serwis Fru.pl otrzymał 3,8 mln zł inwestycji

Fundusz venture capital Tar Heel Capital objął 35% udziałów w spółce Fru.pl za kwotę 3,8 mln zł (1,1 mln EUR), poinformowały spółki w komunikacie. Fru.pl Sp. z o. o. jest właścicielem dwóch serwisów oferujących bilety lotnicze.

Fru.pl to wyszukiwarka połączeń lotniczych umożliwiająca zakup biletów. Niebawem serwis ma także zaoferować usługi rezerwacji miejsc w hotelach i wynajmu samochodów. Firmę założyło w kwietniu 2007 r. dwóch polskich przedsiębiorców - Michał Wrodarczyk i Jarosław Adamski. Działlność rozpoczęli od uruchomili serwisu Vola.ro w wersji rumuńskojęzycznej. Vola.ro zdobył jedną z czołowych pozycji na rumuńskim rynku internetowym. Jak informują przedstawiciele Fru.pl, serwis notował wzrosty obrotów rzędu 50-100% miesięcznie. W styczniu firma otworzyła polskojęzyczny serwishttp://www.Fru.pl .

Środki pozyskane od Tar Heel Capital zostaną przeznaczone na rozwój firmy oraz ekspansję zagraniczną. Fru.pl zamierza otworzyć kolejne serwisy na Ukrainie i w Rosji.

- Inwestycją we Fru.pl dajemy wyraz naszemu przekonaniu o niezwykłym potencjale, tkwiącym w rynku rezerwacji lotniczych i hotelowych online w naszej części Europy - mówi Grzegorz Bielowicki, partner zarządzający Tar Heel Capital. -Fru.pl to dynamiczna, dobrze zarządzana spółka działająca na perspektywicznym rynku. Profesjonalny management z dużym doświadczeniem, zaawansowana technologia i nasze wsparcie finansowe z pewnością pozwolą uczynić Fru.pl liderem swojej branży

w Europie Środkowo-Wschodniej - dodaje.

Tar Heel Capital to fundusz, który inwestuje przede wszystkim w firmy o dużych możliwościach ekspansji oraz w przedsięwzięcia związane z niepowtarzalną technologią i unikalną wiedzą. Obiektem zainteresowania Funduszu są przedsiębiorstwa legitymujące się co najmniej 15 mln zł rocznych przychodów, poszukujące środków w wysokości od 1 do 30 mln zł. Przeciętny horyzont inwestycji to 3 do 7 lat. Tar Heel Capital zainwestował w rozwój polskich przedsiębiorstw łącznie już ponad 60 mln zł. Firmy znajdujące się w portfelu Tar Heel Capital to m.in. Euromag, Radpol S.A., Apreo Logistics S.A.

Fru.pl jest pierwszą firmą internetową w którą zainwestował fundusz.