Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Serwis Fru.pl otrzymał 3,8 mln zł inwestycji

Fundusz venture capital Tar Heel Capital objął 35% udziałów w spółce Fru.pl za kwotę 3,8 mln zł (1,1 mln EUR), poinformowały spółki w komunikacie. Fru.pl Sp. z o. o. jest właścicielem dwóch serwisów oferujących bilety lotnicze.

Fru.pl to wyszukiwarka połączeń lotniczych umożliwiająca zakup biletów. Niebawem serwis ma także zaoferować usługi rezerwacji miejsc w hotelach i wynajmu samochodów. Firmę założyło w kwietniu 2007 r. dwóch polskich przedsiębiorców - Michał Wrodarczyk i Jarosław Adamski. Działlność rozpoczęli od uruchomili serwisu Vola.ro w wersji rumuńskojęzycznej. Vola.ro zdobył jedną z czołowych pozycji na rumuńskim rynku internetowym. Jak informują przedstawiciele Fru.pl, serwis notował wzrosty obrotów rzędu 50-100% miesięcznie. W styczniu firma otworzyła polskojęzyczny serwishttp://www.Fru.pl .

Środki pozyskane od Tar Heel Capital zostaną przeznaczone na rozwój firmy oraz ekspansję zagraniczną. Fru.pl zamierza otworzyć kolejne serwisy na Ukrainie i w Rosji.

- Inwestycją we Fru.pl dajemy wyraz naszemu przekonaniu o niezwykłym potencjale, tkwiącym w rynku rezerwacji lotniczych i hotelowych online w naszej części Europy - mówi Grzegorz Bielowicki, partner zarządzający Tar Heel Capital. -Fru.pl to dynamiczna, dobrze zarządzana spółka działająca na perspektywicznym rynku. Profesjonalny management z dużym doświadczeniem, zaawansowana technologia i nasze wsparcie finansowe z pewnością pozwolą uczynić Fru.pl liderem swojej branży

w Europie Środkowo-Wschodniej - dodaje.

Tar Heel Capital to fundusz, który inwestuje przede wszystkim w firmy o dużych możliwościach ekspansji oraz w przedsięwzięcia związane z niepowtarzalną technologią i unikalną wiedzą. Obiektem zainteresowania Funduszu są przedsiębiorstwa legitymujące się co najmniej 15 mln zł rocznych przychodów, poszukujące środków w wysokości od 1 do 30 mln zł. Przeciętny horyzont inwestycji to 3 do 7 lat. Tar Heel Capital zainwestował w rozwój polskich przedsiębiorstw łącznie już ponad 60 mln zł. Firmy znajdujące się w portfelu Tar Heel Capital to m.in. Euromag, Radpol S.A., Apreo Logistics S.A.

Fru.pl jest pierwszą firmą internetową w którą zainwestował fundusz.