Serwery Amazona zostały użyte do ataku na PlayStation Network

Wszystko wskazuje na to, że usługi zapisu w chmurze, handlowej sieci internetowych sklepów Amazon,posłużyły hakerom do ataku na PlayStation Network. Cyberprzestępcy mieli się posłużyć fałszywym kontem założonym na Amazon Elastic Compute Cloud (EC2).

Jak informuje agencja Bloomberg, usługi Amazona zostały użyte również podczas niedawnego włamania do serwerów Sony. Zdaniem anonimowych informatorów, hakerzy mogli wykorzystać serwery Amazona i ich moc obliczeniową w celu zdobycia numerów kart kredytowych użytkowników PlayStation Network.

Wiadomo, że Amazon zablokował już fałszywe konto. Sprawę bada także FBI, która podobno jest już bliska wykrycia sprawców.

Przypomnijmy, że serwis Playstation Network został zablokowany przez hakerów 20 kwietnia. Kilka dni później Sony przyznało, że cyberprzestępcy wykradli dane osobowe graczy. Pierwsze informacje wskazywały na to, że łupem przestępców padło 77 milionów danych. Potem okazało się, że liczba ta wzrosła do 100 milionów.

PlayStation Network nadal nie działa w pełni poprawnie. Z powodu wykradnięcia danych przez hakerów, Sony zablokowało dostęp do serwisu z pozycji komputera. Chodzi o możliwość wykradania haseł. Wcześniej użytkownik, który zapomniał swojego hasła, mógł podać swój adres e-mail i datę urodzenia, aby otrzymać nowe. W związku z przejęciem danych przez cyberprzestępców Sony uniemożliwiło dostęp do PlayStation Network z komputerów.